Włamywał się do myjni samochodowych, wpadł podczas rutynowej kontroli

Podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci z Bełżyc ujawnili w samochodzie kominiarki, łom, rękawice oraz nożyce do cięcia metalu. Jak się później okazało, zatrzymali seryjnego włamywacza do myjni samochodowych. 

Do zatrzymania mężczyzn doszło w nocy z czwartku na piątek. Policjanci z Bełżyc przed godz. 01.00 w nocy zauważyli jadącą ul. Kazimierską skodę. Autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 22 i 27 lat. Mundurowi postanowili przeszukać samochód. Efektem było znalezienie łomu, kominiarki, rękawic i nożyc do cięcia metalu. Ponieważ ujawnione przedmioty wskazywały na podejrzenie popełnienia przestępstwa, obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Dalej rozwikłaniem zagadki zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z KMP w Lublinie. Stróże prawa ustalili, że mężczyźni mogą mieć związek z włamaniami do  myjni samochodowych w kilku miejscowościach. Chodziło o m.in. o usiłowanie włamania do kasetki myjni bezdotykowej w Bełżcyach, usiłowanie włamania do wrzutniaka monet w automatycznej myjni samochodowej w Lublinie, a także kilkanaście kradzieży z włamaniem do myjni bezdotykowych na terenie miast takich jak Radzyń Podlaski, Zamość, Łęczna, Kraśnik, a nawet Rzeszów.  Łupem sprawców mogło paść co najmniej kilkanaście tys. złotych.

W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 22-letniego mieszkańca Lublina policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 2. zł. gotówki w bilonie, żetony pochodzące z wpłatomatów do myjni i odkurzaczy, a także pozostałe narzędzia służące do włamań.

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Sprawa jest rozwojowa.  Policjanci ustalają, jakich jeszcze podobnych czynów dopuścił się 22-letni lublinianin. Wszystko na to wskazuje, że na koncie może mieć nawet 20 przestępstw, w dokonaniu których pomagał mu 27-letni mieszkaniec pow. biłgorajskiego.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 Źródło policja.pl 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.