Włamywał się do mieszkań i domów przez okna. 40-latek zaledwie kilka miesięcy temu opuścił zakład karny

Policjanci zatrzymali 40-latka za włamania do mieszkań i domów na terenie Lublina
Policjanci zatrzymali 40-latka za włamania do mieszkań i domów na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Operacyjni namierzyli 40-letniego multirecydywistę, który odpowie za włamania. Mężczyzna za swój cel obrał mieszkania i domy na terenie Lublina. Kradł pieniądze i biżuterię. Mieszkaniec Lublina usłyszał 4 zarzuty.

Włamał się do domu, w którym była właścicielka

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu do naszej redakcji odezwała się jedna z mieszkanek ul. Kresowej, do której domu włamał się mężczyzna, gdy ona przebywała w środku. Gdy kobieta weszła do pokoju, w którym znajdował się włamywacz, speszony mężczyzna uciekł przez okno. Kobieta zgłosiła sprawę na policję.

O tym pisaliśmy tu: Mieszkanka ostrzega przed włamywaczem! Wyłamał okno w pokoju, wszedł do środka mieszkania. Nie spodziewał się, że ją tam zastanie

Okazuje się, że mieszkanie kobiety nie było jedynym, do którego włamał się ten sam sprawca. Z ustaleń policji wynika, że pozostałych włamań doszło w ostatnich tygodniach. Sprawca za swój cel obrał domy i mieszkania na terenie Lublina. Do środka wchodził przez okna. Jego łupem padły pieniądze oraz biżuteria. W dwóch przypadkach został spłoszony przez przebywające w domach osoby.

Włamywacz zatrzymany

Nad sprawami pracowali operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze, analizując zebrane dowody, wpadli na trop 40-latka.

„Mężczyzna okazał się multirecydywistą, który zaledwie kilka miesięcy temu opuścił zakład karny. Mieszkaniec Lublina usłyszał łącznie 4 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

40-latek na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.