Mieszkanka ostrzega przed włamywaczem! Wyłamał okno w pokoju, wszedł do środka mieszkania. Nie spodziewał się, że ją tam zastanie

Złodziej z łomem w rękach
Złodziej z łomem w rękach | fot. Adobe Stock

Czytelniczka ostrzega przed włamywaczem, który za dnia włamał się do jej mieszkania, podczas gdy ona była w środku. Mężczyzna, gdy zobaczył kobietę, wyskoczył przez okno i uciekł w nieznanym kierunku. Sprawa została zgłoszona na policję.

Włamał się do mieszkania, w którym była właścicielka

Do zdarzenia doszło w czwartek (18.01) w jednym z mieszkań przy ul. Kresowej (dzielnica Tatary) w Lublinie. O sprawie poinformowała nas jedna z czytelniczek. Do jej mieszkania włamał się mężczyzna, podczas gdy przebywała w domu.

„U mnie wszedł przez okno w sypialni, ale nie udało mu się nic ukraść, ponieważ byłam w domu. Z tego, co wiem jeszcze jedna kobieta była w takiej samej sytuacji, że była w domu, kiedy chciał się włamać” – informuje czytelniczka.

Włamywacz, gdy ujrzał kobietę, szybko wyskoczył przez okno i uciekł w nieznanym kierunku. Według rysopisu mężczyzna miał ok. 180 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała oraz lekki zarost. W chwili zdarzenia był ubrany czarną kurtkę i ciemne spodnie.

Kobieta zgłosiła sprawę na policję. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, nadkom. Kamil Gołębiowski, potwierdza, że policjanci prowadzą czynności związane z tym zgłoszeniem. Sprawa jest prowadzona w kierunku usiłowania kradzieży z włamaniem.

Kobieta twierdzi, że tego dnia doszło również do prób włamania do mieszkań przy ul. Motorowej i Łęczyńskiej. Policjanci na ten moment nie otrzymali innych zgłoszeń.

Aktualizacja: Włamywał się do mieszkań i domów przez okna. 40-latek zaledwie kilka miesięcy temu opuścił zakład karny

Policjanci przypominają

„Sprawcy zazwyczaj starannie wybierają domy i mieszkania, do których planują dokonać włamania. Ich łupem padają zazwyczaj pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. Często swój cel włamania typują za pomocą wcześniej prowadzonych obserwacji. Dlatego warto zwracać uwagę na pojazdy parkujące w pobliżu zabudowań oraz osoby poruszające się nimi, które wzbudzają podejrzenia. Zdarza się, że przestępcy rozpoznanie prowadzą dużo wcześniej tak, aby za kilka dni nikt nie skojarzył ich ze zdarzeniem. Często pojawiają się na osiedlach, spacerują w okolicy klatek schodowych” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Pamiętajmy, by nie podejmować działań na własną rękę. Jeśli zauważymy kogoś podejrzanego, należy niezwłocznie powiadomić policję. Wychodząc z domu nie zostawiajmy uchylonych okien, ani drzwi balkonowych. Ponadto należy sprawdzać prawidłowość działania zabezpieczeń antywłamaniowych w budynku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.