Włamali się do kontenera na placu budowy. Zauważył ich operator miejskiego monitoringu

IMG 20190924 114433
Przebudowa ronda Lubelskiego Lipca '80 | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców włamania do kontenera biurowego na placu budowy przy ulicy Fabrycznej w Lublinie. Jak się okazało nie było to jedyne przewinienie na ich koncie.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Lublina. Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji otrzymali informację z miejskiego monitoringu, że w rejonie budowy przy ulicy fabrycznej kręci się dwóch podejrzanych mężczyzn.

Funkcjonariusze od razu udali się w ustalone miejsce. Po krótkiej obserwacji zauważyli sprawców włamania, którzy chcieli oddalić się z placu budowy ze skradzionymi przedmiotami. Funkcjonariusze od razu przystąpili do zatrzymania.

Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 35 i 19 lat. Przy zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli sprzęty budowlane i biurowe. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że to nie jedyne włamanie na ich koncie. Jak się okazało kilka tygodni temu włamani się do hali magazynowej, skąd skradli akumulatory i metale kolorowe.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.