Włamał się na budowę apartamentowca na Czechowie. Policjanci zatrzymali 18-latka po krótkim pościgu

18-latek włamał się na budowę apartamentowca Chodźki Residence
18-latek włamał się na budowę apartamentowca Chodźki Residence | fot. chodzkiresidence.pl

Ochroniarz marketu zauważył młodego mężczyznę, który przez ogrodzenie pobliskiej budowy wynosi elektronarzędzia. Policjanci zatrzymali 18-latka po krótkim pościgu. Usłyszał już zarzuty.

Ukradł elektronarzędzia z budowy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13.11) na terenie dzielnicy Czechów Południowy w Lublinie. Dyżurny 5. komisariatu otrzymał zgłoszenie od ochroniarza marketu przy ul. Chodźki. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, iż na teren sąsiadującej z marketem budowy przez ogrodzenie dostał się młody mężczyzna.

Na miejscu po kilku minutach pojawił się najbliższy patrol. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. W trakcie czynności natrafili na 18-latka, który miał przy sobie sporo elektronarzędzi. Młody mężczyzna został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. Jak się okazało, dokonał on włamania na teren budowy. Łączne straty wyceniono na kilka tysięcy złotych.

18-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące włamania oraz usiłowania włamania. We wtorek (14.11) w prokuraturze zapadła decyzja zastosowaniu wobec niego dozoru policji. Za włamanie grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.