Włamał się do Domu Pomocy Społecznej. 46-latek ukradł z kasetki pieniądze i biżuterię

Włamał się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dolińskiego
Włamał się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dolińskiego | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Lublina za kradzież z włamaniem do Domu Pomocy Społecznej w Śródmieściu. Jego łupem padły pieniądze oraz kosztowności znajdujące się w depozycie pensjonariuszy.

Włamał się i okradł pensjonariuszy DPS

Do tego zdarzenia doszło w październiku. Do Prawosławnego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dolińskiego włamał się nieznany sprawca. Włamywacz wyłamał okno i wszedł do pomieszczenia, gdzie przechowywany był depozyt pensjonariuszy. Z kasetki skradł pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Sprawą od samego początku zajmowali się policjanci z „mienia” oraz kryminalni z 2. komisariatu. Funkcjonariusze na początku tygodnia ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim być 46-letni mieszkaniec Lublina. Noc spędził w policyjnej celi.

„Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Sprawca przyznał się do popełnienia czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze bezwzględnego więzienia” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Za kradzież z włamaniem w recydywie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.