Wkrótce ruszy przebudowa deptaka w Lublinie. Ratusz wybrał wykonawcę

IMG 20180103 092256 270
Wkrótce ruszy przebudowa deptaka w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W czwartek wybrany został wykonawca przebudowy deptaka w Lublinie. Za blisko 13 mln złotych firma Strabag podjęła się wykonania zadania w cztery miesiące.

Nowy deptak ma być przedłużeniem Placu Litewskiego. Przebudowa i renowacja deptaka obejmie odcinek od ul. Kapucyńskiej (od pedetu) do ul. Lubartowskiej (do Ratusza) wraz z Placem Władysława Łokietka.

O podjęcie się zadania walczyło dwie firmy  Strabag, oferujący wykonanie inwestycji za 12,8 mln zł oraz Budimex z ofertą opiewającą na kwotę 13,3 mln złotych. Obie oferty mieszczą się w budżecie, który ratusz przeznaczył na to zadanie – 13,85 mln zł.

– W wyniku postępowania przetargowego za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Strabag. Wykonawca daje 60-miesięczny okres gwarancji – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Umowa z firmą ma zostać podpisana w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty. – W tym czasie przegrana firma może zaskarżyć wynik przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej – wyjaśnia Bobowska.

Wykonawca będzie musiał rozpocząć swoją pracę jak najszybciej, bo Ratusz wymaga, żeby wszystko było gotowe najpóźniej 15 maja, czyli tuż przed nowym sezonem turystycznym. – Rozpoczęcia prac nastąpi zaraz po zawarciu umowy z wykonawcą – dodaje Bobowska.

Co się zmieni?

Zakres prac obejmuje przebudowę istniejącego odcinka ciągu pieszego i układu drogowego na pl. Łokietka, budowę oświetlenia, iluminacji, małej architektury, a także zieleń.

Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej, zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego – po prawej stronie.

Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa. Jezdnia przed Bramą Krakowską zostanie zwężona o jeden pas ruchu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. to już lekka przesada, deptakowi nie można nic zarzucić jeśli chodzi o wygląd i biorąc pod uwagę zadłużenie Lublina – to niedobry pomysł, lepiej wydać te pieniądze na ważniejsze dla miasta inwestycje, np. parkingi, których wciąż brakuje…

  2. A może ul Romera byście w końcu ogarnęli bo gminne drogi poza Lublinem są w lepszym stanie… A na Romera zawieszenie można na „asfalcie”. zostawić…. Hańba dla miasta że takie ulice tu są.