Wizyta Andrzeja Dudy, Petra Poroszenki i Dalii Grybauskaite w Lublinie

Prezydent Andrzej Duda | fot. prezydent.pl

W piątek prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko złożą wizytę w naszym mieście. Będą utrudnienia w ruchu.

W piątek o godz. 11 prezydenci Polski Andrzej Duda i Litwy Dalia Grybauskaitė złożą kwiaty pod pomnikiem Unii Lubelskiej na Placu Litewskim, co będzie wyrazistym akcentem obchodów rocznicy 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń we wspólnej historii Polski i Litwy.

„Spotkanie prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej w Lublinie odbędzie się nieprzypadkowo w miejscu symbolicznym dla upamiętnienia Unii Lubelskiej, czyli na Placu Litewskim pod Pomnikiem Unii Lubelskiej, wzniesionym w 1826 roku” – mówi Katarzyna Duma z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Następnie prezydenci obu państw przejadą do dowództwa Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego przy ul. Radziszewskiego w Lublinie. Tam spotkają się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko. Głowy państw wezmą udział w ceremonii powitania przez województwo i będą uczestniczyć w rozmowach.

Wizyta prezydentów ma zakończyć się po godz. 15. W trakcie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Policjanci nie planują żadnych wyłączeń ulic z ruchu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.