Wiemy, ile kosztowało odśnieżanie ulic Lublina po poniedziałkowych opadach śniegu

Zalegający śnieg na ulicy w trakcie poniedziałkowych opadów śniegu | fot. Dominik Wąsik
Zalegający śnieg na ulicy w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Z dnia na dzień ubywa środków przeznaczonych na zimowe utrzymanie Lublina. Łącznie w poniedziałkową akcję odśnieżania ulic i chodników zaangażowany był cały sprzęt – blisko 100 pługosolarek i ciągników.

Zamiast śniegu, topnieją pieniądze na odśnieżanie Lublina

Przypomnijmy, że w tym sezonie na przeprowadzenie akcji ZIMA Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie posiada budżet 8,4 mln złotych, z czego na dotychczasowe działania związane z odśnieżaniem ulic i chodników wydano już ponad 5 mln zł.

W związku z intensywnymi opadami śniegu, które dotarły do Lublina w niedzielę, akcję odśnieżania rozpoczęto w niedzielę od godz. 17.

„Od wczoraj (8 lutego), przez całą noc i do dzisiaj do godzin porannych, akcja była prowadzona w trybie kryzysowym. Cały dostępny sprzęt był zaangażowany w odśnieżanie głównych ciągów komunikacyjnych. Na mieście pracowało blisko 100 pługosolarek i ciągników. W ciągu dnia zaangażowane były również wszystkie brygady realizujące odśnieżanie ręczne” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Koszty zimowego utrzymania miasta za ostatnie dwa dni, czyli od 7 lutego od godz. 17.00 do dzisiaj – 9 lutego do godz. 6.00 wyniosły około 770 tys. zł. W tym czasie zużyto pond 1000 ton soli i 187 ton piasku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie pojmuje tego, zaskoczeni że jest zima, że wydali już ileś tam pieniędzy….. A raptem to kilka dni zimy było. Strach pomyśleć jakby była przykładowo, Licząc te 4-5mies. Raz na tydz by odśnieżali czy jak???