Odśnieżanie ulic i chodników uszczupliło budżet Lublina o ponad 4 mln zł

Odśnieżanie Placu Litewskiego po nocnych opadach śniegu | fot. Miasto Lublin
Odśnieżanie Placu Litewskiego po nocnych opadach śniegu | fot. Miasto Lublin

Do czwartku będzie nam towarzyszyć odwilż, po której prognozowane są kolejne mrozy i opady śniegu. Dotychczasowa akcja odśnieżania Lublina uszczupliła miejski budżet o ponad 4 mln zł.

Topnieje kasa na odśnieżanie miasta

W tym sezonie na przeprowadzenie akcji ZIMA Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie otrzymał z budżetu miasta 8,4 mln złotych. Do tej pory wydano już ponad 4 mln złotych oraz zużyto około 5 ton soli i 1,1 ton piasku.

Budżet topnieje z każdym dniem, ponieważ nawet jak na ulicach nie widać drogowców i nie ma zalegającego na jezdniach śniegu, to miasto płaci za utrzymanie gotowości do podjęcia akcji.

Zimowym utrzymaniem objęte są zarówno drogi, jak i tereny miejskie zlokalizowane poza pasem drogowym. ZDiM jest obecnie odpowiedzialny za odśnieżenie około 679 km dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

W przypadku dróg miasto podzielone jest na siedem rejonów. Za każdy obszar odpowiada firma wyłoniona w przetargu, która zobowiązana jest do dysponowania odpowiednim sprzętem i niezbędnymi materiałami.

Najdroższe dni

Poznaliśmy też dotychczas najdroższe dni odśnieżania miasta. Największe koszty, związane z zimowym utrzymaniem Lublin poniósł w dniach 25-26 stycznia (blisko 520 tys. zł) oraz w dniach 30-31 stycznia (ponad 418 tys.).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.