Wiemy, gdzie w Lublinie powstanie Punkt Szczepień Powszechnych

Hala lodowa Icemania
Hala lodowa Icemania | fot. Miasto Lublin

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk poinformował, że trwają przygotowania do uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych w naszym mieście.

AKTUALIZACJA [28.04.2021]
Punkt szczepień powszechnych gotowy, ale wciąż czeka na otwarcie

Szczepienia w hali lodowiska Icemania

Przypomnijmy, że w poniedziałek ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych w Kraśniku, w którym wykonywanych będzie 200 szczepień dziennie: W Kraśniku uruchomiono pilotażowy punkt szczepień powszechnych

Już wiadomo, że kolejny z punktów szczepień powszechnych zostanie uruchomiony w Lublinie. Miasto, we współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie, przystąpiło do organizacji Punktu Szczepień Powszechnych przy Al. Zygmuntowskich 4 w obiekcie Icemanii.

„Uruchomimy punkt szczepień powszechnych w hali lodowiska Icemania przy al. Zygmuntowskich 4. Mam nadzieję, że obiekt będzie gotowy w przyszłym tygodniu i szczepienia przeciw Covid-19 ruszą, jak tylko otrzymamy pierwszą partię szczepionek” – przekazał prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Dlaczego Icemania a nie hala Globus?

„Lokalizacja punktu w hali Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4, uwzględnia łatwość komunikacyjną, zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i dojeżdżających własnym samochodem, dla których przewidziana jest duża powierzchnia parkingowa” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Obiekt będzie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach punktu funkcjonować ma 10 zespołów szczepiących, w których dziennie szczepionkę otrzyma nie mniej niż 720 osób, zaś tygodniowo ponad 5 tys. osób. Punkt szczepień powszechnych czynny będzie od godz. 7.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu.

„Rozpoczęcie szczepień w tworzonym przez miasto Lublin punkcie szczepień powszechnych możliwe będzie z chwilą zapewnienia dostawy szczepionek” – zastrzega rzeczniczka. Możliwość zapisywania się na szczepienia w hali Icemanii prowadzona będzie na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.