Punkt szczepień powszechnych gotowy, ale wciąż czeka na otwarcie

Punkt szczepień powszechnych zlokalizowany w hali Icemani
Punkt szczepień powszechnych zlokalizowany w hali Icemania | fot. Miasto Lublin

Punkt szczepień powszechnych w Lublinie, który miasto utworzyło w hali Icemania jest już gotowy i czeka na dostawę pierwszej partii szczepionki przeciw Covid-19.

AKTUALIZACJA:
Punkt szczepień powszechnych w Lublinie będzie uruchomiony 5 maja

Punkt szczepień powszechnych w Lublinie

We wtorek poinformowano o zakończeniu przygotowań punktu szczepień powszechnych w hali Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Punkt jeszcze nie może się otworzyć, ponieważ nie otrzymał szczepionek.

„Gdy tylko Szpital Wojskowy otrzyma od NFZ informację o możliwości rozpoczęcia rejestracji osób do szczepień i termin dostawy szczepionek Punkt rozpocznie działalność” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Będzie to zapewne tuż po weekendzie majowym.

Obiekt jest dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach punktu funkcjonować będzie 10 zespołów szczepiących, w których dziennie szczepionkę otrzyma nie mniej niż 720 osób, zaś tygodniowo ponad 5 tys. osób. Punkt szczepień powszechnych czynny będzie od godz. 7.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu.

Możliwość zapisywania się na szczepienia w hali Icemanii prowadzona będzie na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację.

Punkt szczepień powszechnych zlokalizowany w hali Icemania
Punkt szczepień powszechnych zlokalizowany w hali Icemania | fot. Miasto Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.