Wiemy, gdzie studenci pracują w Lublinie. Raport studenckich ofert pracy

Wiemy, gdzie studenci pracują w Lublinie. Raport studenckich ofert pracy - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Female student holding her books

Serwis OLX, przygotował raport na temat rynku pracy dla studentów w Lublinie. Zaledwie od czerwca pojawiło się prawie pół tysiąca ofert.

Już nie tylko rozdawanie ulotek lub degustacje jogurtów w supermarketach. Rynek usług się zmienia i jest wiele ofert prac studenckich z branży internetowej. Dzięki pracy online można pracować w dowolnym miejscu i czasie. A gdzie szukać takiej pracy? Oczywiście, w internecie.

Od czerwca pojawiło się prawie pół tysiąca ofert, w których pracodawca podał jako jedno z wymagań „status studenta”, sprawdziliśmy, w których kategoriach takich ogłoszeń było najwięcej. Zdecydowanie wygrywa kategoria „Kasjer/Ekspedient” – tak jest w przypadku podsumowania ofert dla całej Polski i dla samego Lublina. Sporo z tych ofert to stanowiska pracy w sklepach należących do sieci odzieżowych znanych marek.

Pracodawca z największej firmy odzieżowej w Polsce zatrudnia około 12 tysięcy osób, istotną ich część stanowią studenci. – Dzięki elastyczności godzin pracy wiele osób może zdobywać u nas pierwsze doświadczenia zawodowe łącząc naukę z zarabianiem pieniędzy. Dodatkowo dla wielu osób atrakcyjne są bony rabatowe na zakup kolekcji wszystkich naszych marek. Wynagrodzenie pracowników sklepów na początkowym szczeblu kariery wynosi od 10 do 14 zł brutto w zależności od marki i lokalizacji sklepu – mówi Grzegorz Markowicz, HR Manager LPP, właściciela m. in. Reserved, House, czy Mohito.

Student na słuchawce

Kolejną kategoria pracy, do której szczególnie często preferowany jest status studenta jest „Obsługa klienta/call center”. Sporo ogłoszeń dla studentów z Lublina pojawiło się w kategorii związanej z pracą w gastronomii czyli „Kelner/Barman”. Pierwszą piątkę wśród ogłoszeń adresowanych do studentów zamykają oferty dla hostess, oraz kierowców i dostawców.

Popularna kategoria to również „Administracja biurowa” – tutaj poszukiwane są nie już nie tylko sekretarki i asystentki. Wiele ofert wiąże się z zatrudnieniem w sklepach internetowych – na przykład przy wprowadzaniu opisów towarów czy obsłudze zamówień na allegro.

Wirtualna praca

Ciekawych ogłoszeń warto szukać też w kategorii „Pozostałe”. Bardzo często pracodawcy poszukują tam studentów, którzy świetnie odnajdują się zakamarkach Internetu i nowych mediów. Tu pojawiają się takie nazwy stanowisk jak: Young E-commerce Specialist, Tester Oprogramowania czy też Junior Graphic Designer. Jedną z ciekawszych propozycji pracy jest Social Media Junior Specialist – student podejmując tę wirtualną pracę może otrzymać nawet 40 zł za godzinę.

Zdecydowanie najczęściej wśród propozycji dla studentów pojawia się możliwość pracy na umowę zlecenie. Najpopularniejsze sformułowania pojawiające się w tytułach ogłoszeń to: „z prawem jazdy” „zdalna” „od zaraz” „prosta praca” „pilne” „bez doświadczenia”.

Najchętniej wybierana praca przez studenta

Najpopularniejsze oferty to: rejestratorka medyczna (średnia stawka tu to 12 złotych za godzinę), sprzedawca (około 8-14 złotych za godzinę) oraz kierowca (można tu zarobić około 14-16 złotych za godzinę). Wiele odpowiedzi dostają również pracodawcy poszukujący ekspedientek (14 złotych za godzinę), kelnerów i barmanów (stawki w granicach 10-12 złotych za godzinę plus napiwki).

Szukam pracy w… internecie

Studenci nie tylko przeglądają oferty w różnych kategoriach. Najbardziej aktywni poszukujący sami zamieszczają ogłoszenia. Warto dać się znaleźć i wyróżnić ciekawym opisem. Dodanie ogłoszenia „szukam pracy” jest darmowym (i to w dowolnej liczbie kategorii) oraz prostym sposobem na autopromocję.

Raport przygotowany przez serwis ogłoszeń lokalnych OLX.

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Stawki w gastronomi zaczynaja sie od 4 zl dla kelnerek do 10-12 dla kierownikow wiec nie jset tak kolorowo

  2. Hahaha rejestratorka medyczna, czyli pewnie call center na zana albo na lotniczej. W ogloszeniach tez sie reklamowali jako rejestracja medyczna, a to zwykla sluchawa