Wielkie korki na al. Tysiąclecia. Drogowcy wymieniają tam asfalt [ZDJĘCIA]

Korki spowodowane naprawą asfaltu na al. Tysiąclecia
Korki spowodowane naprawą asfaltu na al. Tysiąclecia | fot. czytelnik Damian

Czytelnicy informują nas o ogromnych korkach na al. Tysiąclecia w Lublinie. Tam drogowcy od godzin porannych naprawiają zniszczoną przez zimę jezdnię. Roboty drogowe powodują spore utrudnienia w ruchu.

Naprawiają dziurawe ulice Lublina

Po tegorocznej zimie w niektórych miejscach pojawiło się mnóstwo dziur. W trakcie zimy ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne wykonywane były jedynie zabezpieczenia ubytków jezdni. Od połowy lutego drogowcy naprawiają technologią frezowania uszkodzonej warstwy ścieralnej oraz ułożeniem w miejscu wyfrezowanej nawierzchni betonu asfaltowego.

„Drogowcy częściowo rozbiorą nawierzchnię w miejscach zniszczonych w czasie zimy przez zamarzającą wodę i położą nowy beton asfaltowy. Ta technologia sprawia, że naprawy są trwalsze od łat wykonywanych w czasie bieżących napraw „masą na zimno” lub asfaltem lanym” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Średni koszt prac brutto związany z wyfrezowaniem i ułożeniem 1 metra kwadratowego betonu asfaltowego warstwy ścieralnej wynosi około 130 zł brutto.

Korki przez prace drogowe na al. Tysiąclecia

Do tej pory takie prace wykonano na ulicach: Zbożowa (od kościoła do ul. Sławinkowskiej) oraz Sławinkowska (od ronda Reagana do granicy miasta, wraz z tym skrzyżowaniem), Diamentowa przy ul. Medalionów, Romera oraz Energetyków (wlot na skrzyżowanie z ul. Diamentową od ul. Samsonowicza), Głęboka, al. Witosa, skrzyżowanie ulic Grochowskiego i Kossaka, Północna (od al. Kompozytorów Polskich do ul. Poligonowej), Wileńska, Nałęczowska (od al. Kraśnickiej do ul. Morwowej), Wojciechowska, Janowska, skrzyżowanie ulic Janowska i Żeglarska.

Dziś (01.03) drogowców można spotkać m.in. na al. Tysiąclecia (za rondem Dmowskiego w kierunku al. Witosa), Wojciechowskiej, czy Morwowej. Na al. Tysiąclecia na wysokości zjazdu do centrum handlowego VIVO Lublin drogowcy zablokowali dwa pasy (lewy i środowy). Ruch w tym miejscu odbywa się jednym pasem. W wyniku tego korek jest już od ronda Dmowskiego.

Korek na al. Tysiąclecia
Korek na al. Tysiąclecia | fot. czytelnik Damian

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.