Wielkie Derby Lublina. Starcie Motoru Lublin i Lublinianki na Arenie Lublin

fot. Motor Lublin

Już dzisiaj wielkie wydarzenie dla fanów Motoru Lublin i Lublinianki. Już po raz 38 zmierzą się zespoły w Wielkich Derbach Lublina. W ubiegłorocznych derbach Motor z Lublinianką zremisował 1:1. Czy teraz rozstrzygnie się, który zespół będzie królował?

Ten piątek chyba każdy z fanów zespołów zapamięta na długo. Będzie to starcie lidera z wiceliderem, czyli Motoru Lublin z Lublinianką. Obydwa zespoły idą łeb w łeb. Lublinianka ma na koncie 13 zwycięstw, a Motor tylko o jedną mniej i tyle samo remisów. Klub z Wieniawy również prowadzi w bramkach bo 50-47.

Motor Lublin chce awansować do wyższej ligi? Na to wychodzi, lider jeśli wygrałby dzisiejszy mecz jeszcze bardziej umocni go w tabeli.

Piątek, a nie sobota? Skąd wziął się ten nietypowy termin zawodów? Wszystkiemu winny jest termin Areny, ponieważ w sobotę będą trwały przygotowania do Festiwalu Nauki, z czego obydwu drużynom zaproponowano piątek.

Piątkowe Derby Lublina na pewno przyciągną na stadion rzesze kibiców, tym bardziej, że oba lubelskie zespoły zajmują dwie czołowe lokaty i prezentują ciekawy, otwarty futbol. Organizatorzy spotkania zachęcają więc wszystkich kibiców do zakupu biletu w przedsprzedaży.

Arbitrem spotkania będzie Karol Iwanowicz z lubelskiego Kolegium Sędziów. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00.

Kursowanie komunikacji miejskiej 18 września.

1/ 18 września br. (piątek) – Derby Lublina

W związku z organizowanym meczem Derby Lublina: Motor – Lublinianka, w dniu 18 września br. (piątek) autobusy linii nr: 1, 28 i 45 będą kursować pod stadion Arena Lublin.

W celu zapewnienia dowozu i powrotu uczestników wydarzenia autobusy linii nr:  1, 28 i 45 od godz. 16.00 do zakończenia kursowania będą kursować skorygowaną trasą: – … – Dworcowa – Gazowa – Stadionowa – Lubelskiego Lipca ’80 – Cukrownicza – Krochmalna – … –

Ponadto, w dniu 18 września br. linie nr: 13, 34 i 150 od godz. 16:00 do zakończenia kursowania będą się zatrzymywać na przystankach przy ul.
Stadionowej (pomiędzy rondem Sportowców, a ul. Lubelskiego Lipca ’80)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.