Wielki Piątek w Lublinie. Tymi ulicami przejdą procesje drogi krzyżowej

DSC 6302
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Archidiecezja Lubelska

W Wielki Piątek ulicami Lublina przejdą wierni w procesjach drogi krzyżowej. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościoła na ulice w swoim rejonie, co spowoduje utrudnienia w ruchu.

Wielki Piątek to bardzo ważny dzień dla wszystkich chrześcijan. Wielki Piątek jest upamiętnieniem śmieci Chrystusa. Tego dnia w kościele nie odprawia się mszy świętej, a jedynie sprawuje się Liturgię Męki Pańskiej. W wielu parafiach organizuje się drogi krzyżowe, gdzie wierni w sposób symboliczny odtwarzają drogę Jezusa na śmierć.

Informujemy, że w piątek, 19 kwietnia, ulicami naszego miasta przejdą procesje drogi krzyżowej. Poszczególne parafie będą wychodziły z kościołów na ulice w swoim rejonie. W związku z procesjami wystąpią utrudnienia w ruchu.

Poniżej prezentujemy Wam rozpiskę Drogi Krzyżowej ulicami miasta w poszczególnych parafiach:

Parafia Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia, godz. 16.30-18.00. Wierni przejdą trasą: Nałkowskich – Romera.

Parafia św. Maksymiliana Kolbego – 19 kwietnia, godz. 17.00-18.00. Wierni przejdą trasą: Wierzbowa – Elektryczna – Krańcowa – Olchowa – Elektryczna – Wierzbowa.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego – 19 kwietnia, 17.30-19.30. Wierni przejdą trasą: Matejki – Koźmiana – Reymonta – Orzechowskiego – Matejki.

Parafia Bł. Biskupa Władysława Gorala – 19 kwietnia, 18.45-20.15. Wierni przejdą trasą: Popiełuszki -Legionowa – Szarych Szeregów – Puławska – Skautów – Popiełuszki.

Parafia Archikatedralna św. Jana – 19 kwietnia, 20.00-21.30. Wierni przejdą trasą: Plac Katedralny przez Bramę Trynitarską – Jezuicka -Dominikańska – Złota -Rynek – Grodzka – Plac Po Farze.

Ponadto, w sobotę (20 kwietnia) w godz. 23.00–24.00 Procesja Liturgiczna Wigilii Paschalnej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przejdzie z kościoła Świętego Ducha ulicami: Krakowskie Przedmieście – Świętoduska – Bajkowskiego – Lubartowska – Plac Łokietka powrót do kościoła.

Następnie, w niedzielę (21 kwietnia) w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego odbędą się procesje rezurekcyjne w godz. 6.00–6.30:

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika przejdzie z kościoła ul. Zbożową do przystanku autobusowego przed ul. Lawendową i powróci ul. Zbożową do kościoła.

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przejdzie ul. Kalinowszczyzna – Lwowską do posesji nr 13 i powróci tą samą trasą do kościoła.

Czytaj także: Noc Konfesjonałów 2019 w Lublinie. Gdzie się wyspowiadać przed Wielkanocą?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.