Wielka kontrola kierowców Bolt, Uber i Free Now. Brak uprawnień, licencji i badań technicznych

Kontrole kierowców aplikacji do przewozu osób w Lublinie
Kontrole kierowców aplikacji do przewozu osób w Lublinie | fot. KWP Lublin

Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Granicznej po raz kolejny skontrolowali kierowców świadczących usługi przewozowe na aplikację w Lublinie. Podczas działań skontrolowali blisko 150 pojazdów.

Kontrola taksówek na aplikację

Kontrole miały miejsce w czwartek i piątek (5-6.01) w godzinach wieczorno-nocnych na ulicach Lublina i Świdnika. Policjantów z lubelskiej drogówki wspierali w działaniach inspektorzy transportu drogowego oraz funkcjonariusze straży granicznej. Działania były ukierunkowane na kontrolę kierowców świadczących odpłatny przewóz osób popularnych aplikacji: Bolt, Uber, Free Now.

„Głównym założeniem było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. Sprawdzaliśmy uprawnienia do kierowania, licencje, stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie” – mówi kom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Podczas dwóch nocy, przeprowadzono kontrole blisko 150 pojazdów, co pozwoliło ujawnić ponad 60 wykroczeń. Wśród najczęstszych naruszeń było: wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji, nieokazanie licencji w trakcie kontroli, brak badań technicznych pojazdu, brak wymaganego wyposażenia pojazdu TAXI, przekazywanie zleceń przez przedsiębiorcę prowadzącego pośrednictwo przy przewozie osób przewozu osób podmiotowi, który nie posiada odpowiedniej licencji, czy niewłaściwe oznaczenie pojazdów.

„Łącznie podczas naszej akcji ujawniliśmy 10 przypadków wykonywania transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji. W jednym przypadku ujawniony został kierujący, który prowadził pojazd bez uprawnień. Zatrzymaliśmy jedną osobę (obcokrajowca) za posługiwanie się podrobionym dokumentem. Kolejny obcokrajowiec wpadł, ponieważ wykonywał pracę bez stosownego zezwolenia” – informuje kom. Kamola.

Funkcjonariusze zatrzymali także 14 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, brak badań technicznych oraz nieprawidłowo wyznaczony kolejny termin badania technicznego. Z kolei dwa skontrolowane pojazdy nie posiadały aktualnej polisy OC.

Policjanci zapowiedzieli, że w najbliższym czasie odbędą się kolejne kontrole.

Nagranie z przeprowadzonych kontroli

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. No w końcu …. w TRÓJMIEŚCIE !!!! Mogliby tak zrobić !!!! Nie spodziewanie i konkretnie w jednym czasie –
  Gdynia-Sopot-Gdańsk i to by pokazało jak w 3-mieście jeżdza – ja bym jeszcze tych Partnerow prześwietlil bo to oni daja im te auta !!!!

 2. Pogonić z Polski zagraniczny rynek, przez który cierpią polskie spółki.

 3. No i gdzie te zapowiadane przez aplikacje zmiany? Zaostrzenie weryfikacji i blokowanie kont nielegalnym kierowcom?! Kpiny!!!
  W Warszawie po nowym roku całe kolumny samochodów bez oznaczeń z obcokrajowcami za kierownicą!
  Wstyd dla odpiwiedzialnych za to instytucji!
  I wstyd dla pasażerów którzy się na to zgadzają i wsiadają do takich samochodów!
  Niczm w Kambodży czy Egipcie.

 4. Co Tom? Pewnie jeździsz także ale na taksometrze i kroisz ludzi na wielką kasę i żal Ci duszę ściska 🤣🤣🤣🤣

 5. Czy w Polsce trzeba mieć uprawienia lub licencje do posiadania GRANATNIKA PRZECIWPANCERNEGO? albo do „roztrzaskania się samochodem o drzewo z dwoma nastolatkami i powiedzenia im – wypierd,,,ać”? trzeba na coś takiego licencje albo uprawnienia?

 6. Powinien każdy uber czy bolt co jeżdżą na aplikacji mniec swoją działalność i temat pozamiatany i nie ma wtedy przekazywania telefonu koledze bo jakby dostał spory mandat za to to by sie 3 razy zastanowil