Wielka ewakuacja we wszystkich budynkach KUL-u. Powodem informacja o bombie

IMG 20180129 141600
Państwowa Straż Pożarna w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Trwa ewakuacja wszystkich budynków należących do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Pracownicy otrzymali informacje o podłożonej bombie.

W środę po godz. 12 na główny e-mail Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie przyszła anonimowa wiadomość, z której wynikało, że w jednym z budynków należących do KUL-u została podłożona bomba.

O tym fakcie został powiadomiony rektor, który kazał poinformować o tej wiadomości służby ratunkowe. Te zgodnie z ustaleniami rektora postanowiły przeprowadzić ewakuację studentów i pracowników we wszystkich pięciu budynkach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na terenie Lublina.

Jak informują strażacy, nie wiadomo gdzie dokładnie ma znajdować się ładunek. Trwa ewakuacja wszystkich budynków KUL-u. Studenci i pracownicy zostali zwolnieni do domu, a w każdym z budynku pracują strażacy i policjanci. Trwa szukanie ładunku wybuchowego.

Czytaj więcej: Alarm bombowy w budynkach KUL-u. Głupi żart będzie kogoś słono kosztować

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.