Więcej pieniędzy na żużel w przyszłorocznym budżecie. Poznaliśmy kwotę

GERHAND Motor vs Falubaz 2020 13

3 mln zł wyniesie dofinansowanie w budżecie miasta na 2022 rok dla klubu żużlowego Motor Lublin. Informacje przekazał sam prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Więcej pieniędzy dla klubu żużlowego Motor Lublin

W tym tygodniu klub żużlowy Speedway Motor Lublin poinformował, iż według raportu marketingowego za sezon 2021 wykonanego przez wyspecjalizowaną firmę, zwrot marketingowy sponsorów głównych klubu oraz marki wyniósł ponad 160 mln zł.

„Ogromnym sukcesem jest zwrot Miasto Lublin, który wyniósł ponad 46 milionów złotych, co jest prawie 2-krotnym wzrostem w stosunku do sezonu 2020. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez zaangażowania całego środowiska żużlowego, które z każdym rokiem rośnie oraz możliwości organizacji imprez międzynarodowych takich jak Speedway Grand Prix, przez które Lublin był na ustach fanów czarnego sportu na całym świecie” – napisał klub w komunikacie.

Ta informacja nieprzypadkowo została ogłoszona w tym tygodniu. Dziś prezydent Lublina Krzysztof Żuk przekazał, że miasto Lublin kolejny rok z rzędu wesprze klub finansowo i przekaże kolejne pieniądze. Konkretna kwota została już zapisana w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Radni apelowali o przekazanie 4 mln zł. Co na to prezydent Żuk?

„Trudna sytuacja finansowa wynikająca z ustawowego obniżenia dochodów Lublina o ok. 150 mln zł wymaga od nas, by była to kwota mniejsza niż w ubiegłych latach, więc po konsultacji z Radnymi ostatecznie do projektu budżetu miasta wpisaliśmy kwotę 3 milionów złotych na promocję miasta poprzez żużel” – napisał w piątek Krzysztof Żuk.

Budżet na przyszły rok ma zostać uchwalony w trakcie najbliższej sesji Rady Miasta Lublin, którą zaplanowano na 16 grudnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.