Wichura w woj. lubelskim. Mimo silnego wiatru spokojna noc i poranek

straż pożarna wóz strażacki drabina
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jak mówią strażacy, noc i poranek w województwie lubelskim minęły spokojnie. Mimo silnego wiatru i opadów deszczu było zaledwie kilkanaście interwencji.

Skutki silnego wiatru

W dalszym ciągu przez Polskę wędruje strefa bardzo silnego wiatru, który w wielu miejscach osiąga prędkość w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich.

W województwie lubelskim strażacy minionej nocy wyjeżdżali ok. 20 razy do usuwania skutków silnego wiatru. Interwencje głównie dotyczyły połamanych gałęzi i powalonych drzew na drogach.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu dla Lubelszczyzny obowiązuje wydane w czwartek ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Szczegóły ostrzeżenia pogodowego: Uwaga na silny wiatr, porywy do 90 km/h. Nie zostawiaj samochodu w pobliżu drzew

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.