Weź paragon z restauracji, pizzeri czy lodziarni i zgarnij Opla Insignię

Weź paragon z restauracji, pizzeri czy lodziarni i zgarnij Opla Insignię - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Wypijasz kawę, bierzesz paragon fiskalny i wygrywasz samochód | fot. pixabay.com

Osoby, które do końca września zbiorą paragony z restauracji i innych placówek gastronomicznych, np. lodziarni, czy kawiarni, wezmą udział w losowaniu Opla Insignii, nagrody specjalnej w Narodowej Loterii Paragonowej.

Od 1 lipca zmieniła się branża premiowana w Narodowej Loterii Paragonowej. Tym razem są to „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów”.

W związku z tym osoby, które do końca września zbiorą paragony fiskalne z restauracji, barów, lodziarni, kawiarni i pizzerii oraz zarejestrują je na stronie loterii, będą miały szansę na wygranie nagrody specjalnej: samochodu Opel Insignia. Losowanie odbędzie się 17 października.

Resort zaznaczył, że podczas letniego wypoczynku szczególnie chętnie korzystamy z oferty gastronomicznej restauracji oraz punktów sezonowych, np. z lodami czy chłodnymi napojami.

– Pamiętajmy jednak o tym, że we wszystkich tych miejscach sprzedawca powinien wydać nam przy zakupie paragon fiskalny. Niestety, niektórzy z nich tego nie robią albo wydają nam tzw. paragon kelnerski, który nie jest ważnym dowodem sprzedaży – informuje MF.

Wydanie paragonu kelnerskiego zamiast fiskalnego świadczy o ukrywaniu prawdziwych obrotów przedsiębiorcy.

– Tym samym, zapominając o wzięciu paragonu, nie tylko osłabiamy uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami, ale również zmniejszamy swoją szansę na wygranie atrakcyjnych nagród w Narodowej Loterii Paragonowej – zwraca uwagę ministerstwo.

– Restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów to czwarta branża premiowana nagrodą specjalną w loterii paragonowej. Losowanie paragonów z branży konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, które zarejestrowano od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 r. odbędzie się 18 lipca.

Ministerstwo Finansów przypomina tradycyjnie, że co miesiąc spośród wszystkich pozostałych paragonów będą losowane samochody Opel Astra. Zgodnie z danymi MF do końca czerwca konsumenci zarejestrowali blisko 96,5 mln dowodów zakupu.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl.

Źródło: PAP

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I po co mam brac jak opla wygra znajomy-a organizatora hehehe złodziejski kraj

  2. „Ministerstwo za paragon da Ci samochód”
    Pod warunkiem, że masz bliskiego krewnego na odpowiednio wysokim stanowisku w ministerstwie 😉