Wesela na 150 osób od 6 czerwca. Poznaliśmy kolejny etap luzowania obostrzeń

ślub wesele para młoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 6 czerwca limit gości na weselach zostanie zwiększony do 150 osób. Rząd dał zielone światło na organizatorów targów, konferencji i wystaw.

Nowy limit gości na weselach

„Zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany, jeśli chodzi o obostrzenia. Pamiętać należy jednak, że mogą być one skorygowane, jeśli sytuacja epidemiczna będzie się pogarszać” – mówił na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 6 czerwca wraca możliwość prowadzenia w sposób tradycyjny targów, konferencji i wystaw z tym samym limitem, który dotyczy innych eventów, czyli 1 osoba na 15m2.

Od 6 czerwca będą mogły otworzyć się sale zabaw dla dzieci. Od tego dnia zwiększy się także limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób.

Do każdego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione; jeśli ktoś jest zaszczepiony, nie będzie liczony m.in. w limitach hotelowych. konferencyjnych czy weselnych.

Kolejny obszar luzowania to środki transportu, tutaj będzie obowiązywać 75% obłożenia, oczywiście z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.