Werbkowice: Nieletni włamali się do plebanii. Ukradli pieniądze i wino mszalne

sh 71718745 6512da3c2c9a26c7378424810e7e9c59

Policjanci zatrzymali dwóch 16-latków i ich 14-letniego kompana, którzy odpowiedzą za kradzież pieniędzy i wina z plebanii na terenie gminy Werbkowice.

 

Policjanci ujawnili i zatrzymali trzech nieletnich, którzy odpowiedzą za kradzież pieniędzy i wina z plebanii na terenie gminy Werbkowice.

 

Jak ustalili policjanci dwóch 16-latków oraz ich 14-letni kompan weszli na teren plebanii przez otwarte okno. Wiedzieli, że księdza nie ma, bo odprawiał w tym czasie nabożeństwo. Z ustaleń wynika także, że nieletni przychodzili na teren plebanii od początku maja bieżącego roku kilkukrotnie. Sukcesywnie wynosili pieniądze i alkohol.

 

Mundurowi ujawnili, także że w kradzieży brało udział jeszcze troje innych nieletnich, również z terenu tej gminy. Policja wyjaśnia ich udział w przedmiotowej sprawie.

 

Ukradli łącznie pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł. oraz wino. Przyznali, że alkohol wypili, a pieniędzmi się podzielili. Teraz odpowiedzą przed sadem rodzinnym i nieletnich za kradzież.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.