Weekendowe utrudnienia na ul. Krochmalnej. Sprawdź, zmiany w organizacji ruchu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W weekend wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową przystąpi do układania ostatniej warstwy nawierzchni. Kierowcy i komunikacja miejska na objazdy.

Prace będą prowadzone na północnej i południowej jezdni ul. Krochmalnej, starodrożu ul. Krochmalnej, wokół wyspy skrzyżowania (ronda) oraz na wlotach ul. Lubelskiego Lipca ’80.

„Nawierzchnia będzie układana całą szerokością poszczególnych jezdni, stąd będzie konieczność całkowitego wyłączania ich z ruchu. Prace będą podzielone na etapy” – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

W najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na północnej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie klubu jeździeckiego) i warstwa wiążąca na starodrożu ul. Krochmalnej.

W tym czasie ruch w obu kierunkach przejmie południowa jezdnia ul. Krochmalnej (po stronie boiska), zaś starodroże zostanie „zaślepione” z zachowaniem dojazdu do stacji paliw (od strony skrzyżowania z ul. Betonową).

„W weekend zalecane zatem będzie omijanie rejonu inwestycji z wykorzystaniem ul. Stadionowej/ul. Muzycznej i ul. Nadbystrzyckiej” – informuje Karol Kieliszek.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z planowanym od 6 kwietnia od godz. 7:00 do 7 kwietnia do godz. 18:00 zamknięciem dla ruchu ul. Krochmalnej, od ul. Betonowej do przebudowywanego skrzyżowania z ul. Diamentową, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza następujące objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej:

*linia nr 1 w obu kierunkach przejazdu: …- Diamentowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – Muzyczna – Stadionowa – Gazowa – Dworzec PKP – …

*linie nr: 13, 45 w obu kierunkach przejazdu: …- Jana Pawła II – Nadbystrzycka – Muzyczna – Stadionowa – Gazowa – Dworzec PKP – …

*linia nr 161 w obu kierunkach przejazdu: … – Zana – Nadbystrzycka – Muzyczna – Stadionowa – Młyńska – Dworzec PKP – …

Utrudnienia również na początku tygodnia

W poniedziałek lub ewentualnie we wtorek (8 lub 9 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na południowej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie boiska). Ruch obustronnym zostanie zorganizowany na północnej jezdni ul. Krochmalnej (po stronie klubu jeździeckiego) i otwartym wlotem starodroża ul. Krochmalnej (na skrzyżowanie z ul. Diamentową).

„W kolejnych etapach nawierzchnia będzie układana wokół wyspy skrzyżowania i na wlotach ul. Lubelskiego Lipca ’80, co nie będzie miało większego wpływu na ruch pojazdów na głównych ciągach” – dodaje Kieliszek.

Ostatnim elementem opisywanej tymczasowej organizacji ruchu będzie ponowne „zaślepienie” starodroża ul. Krochmalnej w kolejną sobotę (13 kwietnia). Wykonawca ułoży wtedy ostatnią warstwę nawierzchni. Podobnie jak w pierwszym etapie, zachowany zostanie dojazd do stacji paliw.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.