Weekend przyniesie przymrozki. Możliwe opady deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej

Opady deszczu ze śniegiem
Opady deszczu ze śniegiem | fot. Paweł Reducha, meteolu.pl

Nadchodzący weekend przyniesie paskudną pogodę. Będzie zimno, porankiem możliwe są przymrozki, a do tego dojdą opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej. Nie można wykluczyć lokalnych wyładowań atmosferycznych.

Niestety, w najbliższych dniach nie zapowiada się powrót lata. Zapewne wiele osób na początku miesiąca schowało zimowe kurtki do szafy. Teraz nadszedł czas, kiedy ponownie wróciły one do codziennego użytku i pozostaną z nami przez kilka nadchodzących dni. Mieliśmy przez moment lato, więc teraz mamy po prostu wczesną wiosnę.

Spoglądając na zdjęcia z poprzednich lat, ciężko znaleźć kwiecień z tak rozwiniętą roślinnością. I właśnie tutaj jest bolączka tego ochłodzenia, ponieważ z uwagi na wyjątkowo wczesny rozwój roślinności przymrozki niosą zagrożenie między innymi dla upraw.

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia 2024

W piątek (19.04) na termometrach zobaczymy około 10 stopni powyżej zera. Na niebie będą przeważać chmury, z których będzie padał deszcz, miejscami deszcz ze śniegiem oraz krupa śnieżna. Opady będą miały charakter konwekcyjny, co może doprowadzić również do rozwoju słabych burz z silniejszym wiatrem. Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość 38 km/h, a w trakcie burz 60 km/h.

Noc z piątku na sobotę (19/20.04) będzie pogodna z porywami wiatru do 27 km/h. Momentami może pokropić deszcz. Na termometrach 3 kreski powyżej zera. Ze względu na wiatr i przewagę chmur tej nocy przymrozki nie powinny wystąpić.

W sobotę (20.04) możemy spodziewać się takiej samej pogody jak w piątek, z dużą ilością chmur i przelotnymi opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej. Lokalnie może zagrzmieć. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 40 km/h, jedynie w trakcie pojedynczych burz będzie silniejszy. Temperatury na termometrach będą utrzymywać się na poziomie około 10 stopni Celsjusza.

Noc z soboty na niedzielę (20/21.04) przyniesie przelotne opady deszczu oraz duże zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy 3 stopnie Celsjusza. Wiatr w porywach do 30 km/h.

W niedzielę (21.04) spodziewamy się całkowitego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy zaledwie 8 stopni Celsjusza. Wiatr będzie silniejszy, w porywach dochodzący nawet do 40 km/h, co spotęguje odczucie chłodu. W tym dniu niezbędna będzie zimowa kurtka.

Źródło: IMGW, Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.