Weekend przyniesie deszczową i wietrzną aurę, ale jednocześnie zrobi się nieco cieplej

burza nawałnica deszcz pogoda
Ulewa nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Pierwszy weekend lutego w pogodzie będzie bardziej odpowiadał wiośnie: będzie ciepło, ale też mocno popadać. Mimo wszystko dobrze się ciepło ubrać, bo też mocniej powieje. Zobacz prognozę pogody na weekend 2-4 lutego w województwie lubelskim.

Pogoda na piątek, 2 lutego

W dzień w piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Początkowo lokalnie słabe, przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Rano miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni.

W nocy z piątku na sobotę początkowo zachmurzenie duże, później wzrost zachmurzenia do całkowitego. Okresami opady deszczu lub mżawki, w pierwszej połowie nocy miejscami deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C wystąpi początkowo, później stopniowy wzrost temperatury do 3°C, 5°C rano. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, nad ranem w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda na sobotę, 3 lutego

W dzień w sobotę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, okresami całkowite. Miejscami, zwłaszcza na południu, opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, początkowo okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, później słabnący, zachodni.

Pogoda na niedzielę, 4 lutego

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Prognoza synoptyczna 2-4 lutego 2024

Prognoza synoptyczna 2-4 lutego 2024
Prognoza synoptyczna 2-4 lutego 2024 | fot. IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.