We wtorek nowy most w ciągu ul. Fabrycznej przejdzie najważniejszy test

IMG 20190911 135227
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na wtorek zaplanowano próbę obciążeniową nowo wybudowanego mostu na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej. Od wyników testów zależy czy most zostanie dopuszczony do użytku, czy też nie.

Most wykonany jest z płyty żelbetowej sprężonej. Długość przęsła mostu to ok. 22 m, szerokość to około 30 m. Na moście znajdzie się 5 pasów ruchu, 2 w stronę ronda i 3 w stronę skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka. Po obu stronach mostu będą znajdowały się ścieżki pieszo-rowerowe.

Podczas próby obciążeniowej na most wjedzie sześć ciężarówek załadowanych kruszywem i piaskiem o łącznej masie blisko 200 ton.

Przypominamy, że od wtorku zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania przy Gali. O planowanych zmianach pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj także: Przebudowa ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Czy wykonawca zdąży w terminie?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.