Przebudowa ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Czy wykonawca zdąży w terminie?

IMG 20190911 135227
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kierowcy przyglądają się przebudowie ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej w Lublinie. Czy wykonawca zdąży w terminie? Prace powinny zakończyć się do końca października.

Zajrzeliśmy na plac budowy przebudowywanego ronda przy Gali oraz mostu w ciągu ul. Fabrycznej. A dzieje się tam na prawdę dużo, ponieważ czasu na ukończenie tego zadania zostało niewiele. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do końca października tego roku.

Co słychać na placu budowy? Duże skupienie prac widać przy nowym moście na Czerniejówce, na którym jest już układany asfalt. Na odcinku od mostu do skrzyżowania z ul. Wolską i ul. Łęczyńską trwa utwardzenia terenu, na którym jeszcze w tym miesiącu zostanie ułożony asfalt.

– „We wrześniu planowane jest położenie na całości zadania mas bitumicznych do warstwy wiążącej oraz położenie warstwy ścieralnej na 50% zadania. Według planów w przyszłym tygodniu ma się rozpocząć montaż oświetlenia” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Najmniej dzieje się w okolicy przebudowywanego ronda Lubelskiego Lipca ’80. Aktualnie prace w tym miejscu skupiły się na pracach ziemnych oraz wyznaczeniu nowej trasy ul. Lubelskiego Lipca ’80, która od strony Areny Lublin będzie „wyprostowana”.

W ramach zadania wykonawca przebudował też zatoki przystankowe znajdujące się na pobliskich ulicach: Wolskiej, Kunickiego, Piłsudskiego i Drodze Męczenników Majdanka.

Wymieniana jest cała konstrukcja zatok i wykonywana nawierzchnia betonowa. Jest już gotowa zatoka na ul. Męczenników Majdanka, jedna z trzech na ul. Wolskiej, jedna na Piłsudskiego, trwają prace przy ul. Kunickiego i Lubelskiego Lipca’80.

Pięć nowych zatok powstaje w ramach przebudowy ul. Fabrycznej i Ronda Lubelskiego Lipca’80. Jedna na ul. Nałęczowskiej w okolicy ul. Strumykowej.- W tym tygodniu zakończona zostanie przebudowa i budowa zatok przystankowych realizowana łącznie z przebudową ul. Fabrycznej i Ronda Lubelskiego Lipca 80′” – wyjaśnia Grzegorz Jędrek.

Czy wykonawca zdąży ukończyć prace do końca października? – „W sumie zaawansowanie finansowe prac jest na poziomie 60%. Wykonawca nie występował o przedłużenie terminu” – dodaje Jędrek.

Przypomnijmy, że wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które wyceniło swoje prace na 61 mln zł.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Obserwuje remont dokładnie z tej samej perspektywy z której zrobione jest zdjęcie, od samego początku, codziennie i trzeba przyznać że prace mocno przyśpieszyły. Dzisiaj nie widziałem ani jednego robotnika opierającego się o szpadel 😀

  2. na zachodzie taki remont odbył by sie w ciągu 2 miesiecy,a u nas? prawie 1 rok,ale musza zarobic nieroby z tych firm. w sobotę nikogo nie ma,po 15 też,kurde co to jest