Uwaga kierowcy! Rolnicy będą protestować we wtorek (20.02.) w okolicach Lublina (lokalizacja, godziny)

Protest rolników pilnowany przez policję
Protest rolników pilnowany przez policję | fot. KWP Lublin

Trwa protest rolników. W związku z tym we wtorek 20 lutego należy się spodziewać utrudnień na drogach. Rolnicy zapowiedzieli blokadę obwodnicy Lublina. Gdzie i w jaki sposób będą protestować w okolicy naszego miasta? Przeczytajcie.

Rolnicy sprzeciwiają się wprowadzaniu Zielonego Ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy. Zielony Ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie Unii Europejskiej na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Rolnicy zablokują obwodnicę Lublina

Z informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie wynika, że we wtorek 20 lutego od godziny 10 należy spodziewać się dużych utrudnień na obwodnicy Lublina. Utrudnień należy spodziewać się przede wszystkim na węzłach Lublin Węglin i Lublin Tatary.

O godz. 10:00 na węźle Lublin Węglin rolnicy mają wjechać na S19 i zablokować drogę w kierunku Rzeszowa. W tym miejscu zablokowana ma być również droga wojewódzka 747 Lublin – Bełżyce. Z kolei na węźle Lublin Tatary rolnicy o godz. 8:00 wyjadą na S12/S17 i zablokują trasę w obu kierunkach.

Szczegóły: Poważne utrudnienia na drogach krajowych i ekspresowych w woj. lubelskim. Gdzie we wtorek będą protestować rolnicy? [MAPA]

Rolników spotkamy też w Stasinie. Tam od godz. 10:00 zablokują oni rondo obok Biedronki i BP. Natomiast w Konopnicy rolnicy zablokują skrzyżowanie przy kościele (al. Kraśnicka).

Ponadto na utrudnienia trzeba się przygotować w okolicy Lublina. W Strzeszkowicach Dużych rolników spotkamy na drodze serwisowej po stronie wschodniej S19 – rondo. Tam też swoimi maszynami wyjadą na S19 i zablokują dwa pasy w kierunku Lublina.

Utrudnienia wystąpią również na drodze dojazdowej zjazdu na trasie Jastków – Markuszów.

AKTUALIZACJA: Rozpoczął się protest rolników. Aktualna sytuacja pod Lublinem [ZDJĘCIA, INFORMACJE]

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mam pytanie. Czy droga krajowa na Łęczna dk82 jest blokowana i normalnie wiaduktem na eska można przejechać czy tylko ekspresówka s17?