Poważne utrudnienia na drogach krajowych i ekspresowych w woj. lubelskim. Gdzie we wtorek będą protestować rolnicy? [MAPA]

Protest rolników we wtorek 20 lutego w województwie lubelskim
Protest rolników we wtorek 20 lutego w województwie lubelskim | fot. KWP Lublin, GDDKiA

We wtorek, 20 lutego na drogach województwa lubelskiego wystąpią poważne utrudnienia w ruchu ze względu na trwający protest rolników. Tego dnia demonstranci zablokują drogi krajowe i ekspresowe. Sprawdzamy, gdzie będą protestować rolnicy. MAPA.

We wtorek 20 lutego odbędzie się kolejna odsłona ogólnopolskiego protestu rolników. Jego uczestnicy chcą wyrazić sprzeciw wobec niekontrolowanego napływu towarów z Ukrainy do Polski. Rolnicy protestują również przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej, w tym wprowadzaniu tzw. Europejskiego Zielonego Ładu. To pakiet inicjatyw, które mają doprowadzić do osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Protest rolników. Gdzie we wtorek 20 lutego będą utrudnienia na drogach woj. lubelskiego? Jest mapa

Zgodnie z przesłanymi przez organizatorów zapowiedziami protesty mają odbyć się w 17 lokalizacjach na drogach krajowych i ekspresowym na Lubelszczyźnie. Rolnicy zapowiadają, że całkowicie zablokują niektóre odcinki dróg ekspresowych S12, S17 oraz S19 (w tym na obwodnicy Lublina) wraz z węzłami drogowymi. Ze względów bezpieczeństwa odcinki te będą wyłączone z ruchu, a pojazdy osobowe oraz ciężarowe będą musiały się kierować na drogi alternatywne.

Poniżej publikujemy rozpiskę lokalizacji, w których należy spodziewać się utrudnień w związku ze strajkiem rolników. Sprawdź, w jakich godzinach będą utrudnienia.

Droga ekspresowa S12

 • S12 węzeł Puławy Wschód – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Radomia. Około godz. 17:00 planowany jest przejazd ciągników rolniczych drogą S12 w kierunku mostu na Wiśle. Zjazd na ul. Deblińską w Puławach i przejazd przez centrum Puław do Końskowoli.
 • S12 węzeł Jastków – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Warszawy.
 • S12 węzeł Lublin Tatary – od godz. 8:00 blokada dwóch jezdni w kierunku Chełma oraz Warszawy.

Zobacz także: We wtorek 20 lutego kolejne protesty rolników. Szykuje się blokada obwodnicy Lublina

Droga ekspresowa S17

 • S17 węzeł Ryki Południe – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Warszawy oraz przejazd drogą S17 w kierunku węzła Ryki Północ.
 • S17 węzeł Żyrzyn – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Warszawy.

Droga ekspresowa S19

 • S19 węzeł Lublin Węglin – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Rzeszowa oraz blokada drogi wojewódzkiej 747 na węźle.
 • S19 węzeł Strzeszkowice – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Lublina oraz ronda na węźle.
 • S19 węzeł Wilkołaz – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Rzeszowa.
 • S19 węzeł Kraśnik Północ – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Lublina oraz rond na węźle.
 • S19 węzeł Modliborzyce – od godz. 10:00 blokada jezdni w kierunku Lublina oraz przejazd ciągników rolniczych droga S19 do węzła Szastarka.

Droga krajowa nr 19

 • DK19 Wólka Rozwadowska – od godz. 10:00 blokada drogi w obu kierunkach.
 • DK19 Borki – od godz. 10:00 blokada skrzyżowania DK19 z drogą powiatową (ul. II Armii Wojska Polskiego) – możliwe wstrzymanie ruchu w obu kierunkach drogi nr 19.

Droga krajowa nr 63

 • DK63 Ulan Majorat – od godz. 10:00 blokada jednego pasa ruchu.
 • DK63 Wisznice – od godz. 09:00 blokada skrzyżowania DK63 z drogą wojewódzką nr 812.

Droga krajowa nr 74

 • DK74 Dzwola – od godz. 10:00 blokada przejścia dla pieszych, co 15-30 minut przepuszczanych ma być kilka pojazdów.

AKTUALIZACJA: Rozpoczął się protest rolników. Aktualna sytuacja pod Lublinem [ZDJĘCIA, INFORMACJE]

MAPA PROTESTÓW ROLNIKÓW 20 LUTEGO

Mapa protestów rolników - wtorek, 20 lutego 2024
Mapa protestów rolników – wtorek, 20 lutego 2024 | fot. GDDKiA

Apel wojewody lubelskiego

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski zaapelował o to, aby przy każdej blokadzie dróg zachować tzw. korytarz życia dla służb ratunkowych, by w razie nagłych przypadków bez problemu mogły dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Z apelem do strajkujących rolników zwrócił się również zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Olgierd Oleksiak, aby bez porozumienia z funkcjonariuszami, którzy będą zabezpieczać miejsca, nie wjeżdżali na drogi ekspresowe, drogi krajowe i wojewódzkie bez zablokowania tych dróg.

„W każdym miejscu protestu będziemy obecni. Policjanci pionu ruchu drogowego i policjanci prewencji będą pomagać zarówno mieszkańcom naszego województwa, jak i przejeżdżającym przez teren naszego województwa” – zapewnia mł. insp. Olgierd Oleksiak.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jutro czeka mnie trasa pod Rzeszów. Podpowie ktoś którędy najlepiej będzie jechać ? Bo nie moje rejony.