Ważność certyfikatu covid skrócona. Zmiany wejdą w życie od 1 lutego

Szczepienie przeciw Covid-19
Szczepienie przeciw Covid-19 | fot. Katarzyna Link, LUW

Od 1 lutego 2022 r. ważność unijnego certyfikatu covid (UCC), wydanego po szczepieniu, zostanie skrócona do 270 dni – przekazało w komunikacie prasowym Ministerstwo Zdrowia.

Skrócona ważność certyfikatu covid

Od 31 grudnia 2021 r. rozpoczął się proces wydawania UCC na okres 360 dni od daty przyjęcia dawki dodatkowej uzupełniającej. Natomiast od 1 lutego 2022 r. ważność certyfikatów covid zostanie skrócona do 270 dni, licząc od daty szczepienia dawką dodatkową – wynika z komunikatu Ministerstwa Zdrowia.

UCC po dawce przypominającej

Od 1 lutego 2022 r. UCC będą ważne przez okres 270 dni od daty przyjęcia dawki przypominającej (aktualnie 360 dni). Jednocześnie ważność certyfikatów wystawionych przed tą datą zostanie skrócona do 270 dni, licząc od daty szczepienia dawką przypominającą.

Certyfikat można pobrać po zalogowaniu się na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub mieć je stale przy sobie w aplikacji moje IKP.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.