Ważne skrzyżowanie na Felinie zyska sygnalizacją świetlną. Prace wyniosą ponad 2 mln zł

Skrzyżowanie ulic Franczaka "Lalka", Skalskiego i Jagiellończyka zyska sygnalizację
Skrzyżowanie ulic Franczaka "Lalka", Skalskiego i Jagiellończyka zyska sygnalizację | fot. Dominik Wąsik

Miasto podpisało umowę na budowę sygnalizacji świetlnej w dzielnicy Felin. Nowe światła powstaną za rok na skrzyżowaniu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka. Koszt prac to ponad 2 mln zł.

Skrzyżowanie na Felinie z sygnalizacją świetlną

Na skrzyżowaniu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka drogowcy zbudują sygnalizację świetlną, dwie zatoki autobusowe oraz chodniki. Powstanie także nowa infrastruktura przystankowa – biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Inwestycję przewidziano w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania. Pierwszych 6 miesięcy potrwa projektowanie, a kolejne pół roku roboty budowlane. Termin zakończenia inwestycji upływa 6 października 2023 r.

Realizacją zadania zainteresowane były dwie firmy z Lublina: Eksam-Budownictwo Marek Suszek i ELPIE. Pierwsza swoje prace wyceniła na 2,02 mln zł, natomiast druga na 3,89 mln zł. Zarząd Dróg i Mostów zamierzał wydać na budowę świateł 2,02 mln zł.

W tym budżecie zmieściła się oferta pierwszej firmy, z którą ZDiM zdecydował się podpisać umowę. Dokładna kwota zamówienia to 2 021 202,54 zł brutto.

Jutro poznamy oferty firm zainteresowanych przebudową skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.