Warszawska firma od czwartku nie będzie woziła pasażerów z Lublina. Czeka nas komunikacyjny paraliż?

warbus
Warbus | fot. Dominik Wąsik

PILNE! W czwartek na linie 2, 3, 6, 10, 14, 26, 30, 31, 32, 39, 40, 42 i 45 mogą nie wyjechać autobusy. Warszawski Warbus ma problemy finansowe i zawiesza świadczenie usług w Lublinie.

-MATERIAŁ AKTUALIZOWANY-

Wiemy z doniesień medialnych, że firma Warbus od jutra zaprzestaje jeździć, natomiast trudno nam jest to komentować i w jakikolwiek sposób się do tego odnieść. Przewoźnik nas o tym oficjalnie nie poinformował” – komentuje sytuację Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Rzeczniczka przyznaje, że podczas ostatnich spotkań firma Warbus zapewniała, że realizacja kursów będzie miała miejsce do końca sierpnia. Tak się jednak nie stanie, bo dzisiaj prezes warszawskiej spółki Warbus rozesłała maila do lubelskich redakcji z informacją o zawieszeniu dalszych kursów.

18 lipca 2019 roku zaprzestajemy świadczenia usług przewozowych. Przyczyną jest brak zapłaty za wykonane usługi przewozowe zgodnie z zasadami waloryzacji wynikającymi z umowy” – informuje Katarzyna Szymonik, prezes spółki Warbus.

Chodzi o pieniądze

Nie zapłacili państwo (ZTM w Lublinie – przyp. red.) także kwoty 1 413 300,87 zł, która jednocześnie wynika ze sposobu waloryzacji według państwa interpretacji, a tym samym winna być uznana za bezsporną i zapłacona w terminie określonym w wezwaniu” – czytamy w piśmie.

Czy Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie jest gotowy zapewnić ciągłość wykonalności kursów na poszczególnych liniach? – „Będziemy na pewno w trybie awaryjnym taką ciągłość zapewniać, natomiast nie ukrywam, że może to być trudne z dnia na dzień” – dodaje Justyna Góźdź.

MPK Lublin kupiło autobusy z Warszawy

Przypomnijmy, że na początku czerwca MPK Lublin kupiło od MZA Warszawa 28 Jelczy Maestro. A to m.in. po to, aby od września zastąpić nimi pojazdy Warbusa, który miał świadczyć usługi przewozowe do końca sierpnia.

Jeszcze żaden autobus, z tych zakupionych od MZA Warszawa, nie jeździ na liniach. Autobusy są w tym momencie przemalowywane w barwy miejskie. Prawdopodobnie zaczną wozić pasażerów i wyjadą na regularne linie we wrześniu. Wszystkie autobusy są już w Lublinie” – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.

Kierowców Warbusa prosimy o kontakt pod adresem [email protected].

Informacje od Czytelników

Firma już dzisiaj wieczorem zawiesiła kursy. Od godz. 20.40 nie przyjechały mi 4 autobusy – 10, 39, 40. Robi się ciekawie… – pisze czytelniczka Katarzyna.

AKTUALIZACJA: Autobusy firmy Warbus nie wyjechały dziś na ulice Lublina. Pilna narada w siedzibie ZTM


Czytaj także: Warbus wypowiedział umowę ZTM Lublin. Domaga się od miasta 5 mln zł

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Proszę o przekazanie dalej listy kursów, która nie zostanie zrealizowana dzisiaj (po godz. 22:15)- ostatnie kursy na liniach 2 (z Turki), 3 (z Głuska i Dąbrowicy), 6 (z Ponikwody), 30 (ze Smug), 32 (z Daszyńskiego), 39 (z chłodni), 40 (ze szpitali), 45 (z Gęsiej) przedostatnie kursy 40 (i z Wrotkowa i ze szpitali) 45 z Metalurgicznej, oraz wszystkie wieczorne kursy 10, 26, 31 i 42.