Wakeboard Championships 2016 nad Zalewem Zemborzyckim

zdjęcie: Wakepark Lublin Reland

Zawody wakeboardingu i wakeskateingu startują już dziś nad Zalewem Zemborzyckim. Fani sportów motorowych na wodzie z pewnością będą zachwyceni, bo tego typu imprezy dawno w Lublinie nie było. Sportowe emocje to gwarancja udanego weekendu.

Dziś rozpoczynają się zawody w wakeboardingu i wakeskateingu. Start zawodów o 11:00, a zakończenie jutro o godzinie 19:00. Wstęp na zawody jest wolny

Wakeboarding i wakeskateing

Wakeboarding to sport wodny, polegający na ślizganiu się po tafli wody, na specjalnej desce wakeboardingowej, trzymając się liny zaczepionej do motorówki, skutera wodnego czy specjalnego wyciągu. Wakeboarding uważany jest za jeden z najłatwiejszych sportów wodnych. Ponoć pierwsze ślizgi mogą wykonywać już pięcioletnie dzieci.

Wakeskaeting to wodna odmiana jazdy na deskorolce. Tu, w przeciwieństwie do wakeboardingu deska, na której sportowiec wykonuje ślizg, jest wolna od przytwierdzających na stałe butów. Daje to pełną swobodę ruchów.

Klasyfikacja zawodów

Wake Fighters w Lubinie zrzeszać będzie zarówno kobiety jak i mężczyzn. Podział kategorii jest następujący:

  • Młodziczki i Młodzicy
  • Juniorki Młodsze i Juniorzy Młodsi
  • Juniorki i Juniorzy
  • Open Woman i Open Man
  • Masters
  • Weteranki i Weterani

Zawody będą sędziowane przez trzy osoby. Pula nagród wynosi 13 tysięcy zł.

Wpisowe i udział

Za wpisowe młodzicy zapłacą 25 zł, natomiast pragnący zostać uczestnikami w pozostałych kategoriach zapłacić muszą 70 zł. Płacąc wpisowe mamy zagwarantowany ciepły posiłek, koszulki startowe oraz treningi w piątek i sobotę.

Aby wziąć udział w zawodach trzeba, poza uiszczeniem opłaty wpisowej, przesłać formularz zgłoszeniowy, który można pobrać z linku poniżej na adres:

Aby wziąć udział w zawodach trzeba, poza uiszczeniem opłaty wpisowej, przesłać formularz zgłoszeniowy http://www.wakepark.lublin.pl/zgloszenie.pdf na adres: reland@poczta.onet.pl

Baza noclegowa

Organizatorzy zawodów informują: „W przypadku potrzeby pomocy przy rezerwacji taniej bazy noclegowej prosimy o bezpośredni kontakt z nr tel. 605 232 325.”

Harmonogram zawodów

Piątek 05.VIII.2016r.

10:00 – 13:00 – Zapisy

11:00 – 13:00 – Treningi

13:00 – 14:00 – Przerwa

14:00 – 15:00 – Riders Meeting

15:00 – 19:00 – Eliminacje

20:00 After Party na terenie Ośrodka

Sobota 06.VIII.2016r.

09:00 – 10:00 – Trening oficjalny

10:15 – 13:00 – Półfinały

13:00 – 15:00 – Przerwa obiadowa

(pokazy Flyboardu, nauka pływania na desce dla kibiców, mini golf i golf dla zawodników)

15:00 – 17:30 – Finały

18:00 Rozdanie nagród i ceremonia zamknięcia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.