Od 1 lipca wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Już od najbliższego piątku tj. 1 lipca w Lublinie zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Autobusy będą kursowały według ubiegłorocznego letniego rozkładu.

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 1 lipca do 31 sierpnia. W zdecydowanej części oparte są na bazie ubiegłorocznych letnich rozkładów. Poważniejsze zmiany dotyczą kilku linii.

Autobusy linii nr 54 nie będą jeździły w soboty i niedziele. Powodem tej decyzji było małe zainteresowanie linią. Natomiast linia nr 38 będzie kursować przez cały tydzień, z częstotliwością co 40 minut.

Komunikacja miejska wzmocniła tabor, który w wakacje będzie nas wozić nad Zalew Zemborzycki. W soboty i niedziele linia nr 1 będzie miała wybrane kursy wydłużone do Dąbrowy. Podobnie w przypadku autobusów nr 15 i 21, z tą różnicą, że będzie to dotyczyło wszystkich dni tygodnia. Pojazdy z numerem 6 również pojadą wydłużoną trasą w weekendy, ale tylko do ul. Żeglarskiej.

Na liniach nr 14, 21 i 23 rozkład jazdy zostanie dopasowany do obsługi pracowników Strefy Ekonomicznej.

Dodatkowo od 3 lipca ruszy szósty sezon wakacyjnej linii turystycznej. Oznacza to, że na ulice Lublina wyjadą wyjątkowe pojazdy, trolejbus Ziutek oraz autobus Gutek.

Czytaj więcej: „Ziutek” i „Gutek” wracają na trasę turystyczną po Lublinie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.