Wakacyjna Trasa Dwójki w Parku Miejskim w Chełmie. Sprawdź, kto wystąpi

Scena na piątkowy koncert Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie jest gotowa | fot. UM Chełm

Koncertem w Parku Miejskim w Chełmie zakończy się największa tegoroczna wakacyjna trasa koncertowa „Lato, muzyka, zabawa – Wakacyjna Trasa Dwójki” z TVP2. Sprawdź, kiedy i kto wystąpi!

Chełm to ostatnie miasto, które jest gospodarzem imprezy z cyklu „Lato, muzyka, zabawa”. Wyjątkowo, koncert „Wakacyjnej Trasy Dwójki” odbędzie się w piątek, a nie w niedzielę jak wszystkie poprzednie. Od godziny 20 na scenie będą występowały największe gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej.

Wśród artystów występujących na chełmskiej scenie zobaczymy, takich artystów jak: Golec uOrkiestra, Cleo, Weekend, Rafał Brzozowski, Jorrgus, Playboys, Milano oraz Modelinka & Model MT.

Osoby, które nie będą mogły bawić się pod chełmską sceną, będą mogły obejrzeć transmisję na żywo w TVP2 oraz na stronie TVP VOD od godz. 20.40.

„Lato, muzyka, zabawa” to seria wakacyjnych koncertów organizowanych przez Telewizję Polską, w ramach której muzyczne gwiazdy odwiedzają różne polskie miasta.

Podczas wydarzenia, koncertowa publiczność, a także widzowie Dwójki mają możliwość przesyłania swoich zdjęć z wakacji oraz pozdrowień dla rodziny, które zostaną wyświetlone na ekranie podczas trwania imprezy.

Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie – gdzie zaparkować?

Na terenach miejskich i Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wyznaczono cztery dodatkowe parkingi dla widzów spoza Chełma. To tereny zielone na Osiedlu Słonecznym przy ulicach Karłowicza i Żarnowskiego oraz przy amfiteatrze w Kumowej Dolinie i na targowisku przy ulicy Zawadówka.

Będą to parkingi oznakowane mieszczące po kilkaset samochodów, z doraźnym oświetleniem i organizacją ruchu, którą będą zawiadywać strażacy ochotnicy. Poza tym do wykorzystania będą mniejsze parkingi na terenie miasta, na przykład przy Chełmskim Parku Wodnym, Chadeku, Miejskiej Hali Sportowej itp.

Mapa miejsc parkingowych

Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie – bezpłatne autobusy

By rozładować przewidywane natężenie ruchu w centrum miasta, najbardziej oddalone od koncertu parkingi będą obsługiwane przez autobusy Chełmskich Lini Autobusowych. Dojeżdżający z kierunku Krasnegostawu, Lublina czy Włodawy będą mogli pozostawić samochody na parkingach przy ulicy Zawadówka (targowisko) oraz przy amfiteatrze i przesiąść się do autobusu.

Bezpłatne kursy na koncert zaplanowano na godziny 18:30, 19:00 i 19:30 z ulicy Zawadówka (okolice restauracji Ustroń) oraz na godzinę 18:45, 19:15 i 19:45 z przystanku na ulicy Podgórze (naprzeciwko starej stacji paliw). Punktem docelowym będzie przystanek na Alei Armii Krajowej przy rondzie Jana Pawła II (Wiadukt/KFC).

Z tego samego przystanku będą ruszały kursy powrotne. Pojazdy będą opisane jako Kumowa Parking i Targ Parking. Dwa autobusy będą czekały na widzów o godzinie 23:15, a kolejne dwa o godzinie 23:30. Chełmskie Linie Autobusowych zastrzegają przy tym możliwość nieznacznych przesunięć w czasie lub zmianę liczby autobusów.

Autobusy nie będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich – jadą z parkingów bezpośrednio do centrum i odwrotnie. Z kolei widzów, którzy przyjadą na przykład z kierunku Hrubieszowa i skorzystają z parkingów Chadeku lub MOSiR-u, a także mieszkańców urzędnicy zachęcają do korzystania z normalnych kursów komunikacji miejskiej – w piątkowy wieczór autobusy kursują z częstotliwością, co 15 minut spod „Gmachu” do centrum.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.