Wakacje! Uczniowie w Lublinie odebrali świadectwa

Uczniowie świętują wakacje
Wakacje! Uczniowie w Lublinie odebrali świadectwa | fot. Miasto Lublin

Blisko 59 tysięcy uczniów w Lublinie zakończyło rok szkolny i rozpoczęło długo wyczekiwane wakacje.

Podsumowanie roku szkolnego

Dziś uczniowie lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oficjalnie zakończyli rok szkolny. 27 tysięcy uczniów podstawówek i 32 tysiące starszych kolegów odebrało swoje świadectwa i zaczęło wakacje.

– „Mam nadzieję, że czas wakacji przyniesie naszym podopiecznym zarówno regenerację sił na kolejny rok szkolny, ale też dużo słońca i nowych, bezpiecznych przygód z rówieśnikami i bliskimi. Nauczycielom i wszystkim pracownikom naszych placówek edukacyjnych dziękuję za troskę i zaangażowanie, jakim przez cały rok szkolny otaczali uczennice i uczniów,” – powiedział Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Ludzie miasto Lublin
Wakacje! Uczniowie w Lublinie odebrali świadectwa | fot. Miasto Lublin

Statystyki edukacyjne

W roku szkolnym 2023/2024, szkoły podstawowe prowadzone przez Miasto Lublin uczyły 24 tysiące uczniów, w tym 1 800 ósmoklasistów. Blisko 12,5 tysiąca uczniów uczęszczało do liceów ogólnokształcących, a ponad 7,4 tysiąca do techników. W szkołach prowadzonych przez inne podmioty uczyło się łącznie 7,5 tysiąca uczniów.

Wakacje! Uczniowie w Lublinie odebrali świadectwa
Wakacje! Uczniowie w Lublinie odebrali świadectwa | fot. Miasto Lublin

Podziękowania i życzenia

W imieniu władz miasta, Mariusz Banach złożył podziękowania nauczycielom i pracownikom szkół za ich całoroczne zaangażowanie i troskę o uczniów.

Jakie plany macie na tegoroczne wakacje? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach i udostępnijcie artykuł, aby wszyscy mogli rozpocząć wakacje z uśmiechem!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.