Wakacje 2022. PLL LOT zawiesił część połączeń z Lublina

Polskie Linie Lotnicze LOT
Samolot Bombardier-Q400 należący do LOT-u | fot. Port Lotniczy Lublin

Od 18 lipca do końca sierpnia LOT odwołał wybrane połączenia „nocujące” do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga i Lublina — poinformowała spółka w komunikacie.

Zawieszone połączenia z Lublina do Warszawy

Od 18 lipca anulowano wybrane połączenia „nocujące” (tzn. rejs wieczorem i rejs powrotny rano) do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga i Lublina. PLL LOT latały na trasie Lublin-Warszawa dziewięć razy w tygodniu. Zawieszeniu uległy cztery połączenia tzw. nocujące; przylot o godz. 23.45, wylot dnia następnego o godz. 5.35.

Obecnie w siatce połączeń PLL LOT pozostały tylko loty popołudniowe. Samolot z Warszawy do Lublina startuje z lotniska Chopina o godz. 13:30 (lądowanie w Świdniku o godz. 14.20). Powrót z Lublina do Warszawy o godz. 14:55 (lądowanie w Warszawie o godz. 15.45).

Spółka oświadczyła, że podjęła decyzję o zmianach w letniej siatce połączeń, aby ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego.

„W ostatnich tygodniach europejskie lotniska mierzą się z problemami kadrowymi, ograniczeniami naziemnymi oraz w przestrzeni powietrznej, co przekłada się na ich zmniejszoną operacyjność” – podkreśliła.

Nocujące połączenia zostały zawieszone do końca sierpnia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.