W weekend śnieg, a po nim nadejdzie siarczysty mróz. Temperatura spadnie do nawet -20 st. C

Śnieg i błoto pośniegowe zalegające na al. Kraśnickiej
Śnieg i błoto pośniegowe zalegające na al. Kraśnickiej | fot. Dominik Wąsik

W najbliższych dniach synoptycy IMGW spodziewają się powrotu zimy z silnym mrozem i opadami śniegu. W weekend zima zaatakuje w województwie lubelskim. Spadnie powyżej 10 centymetrów śniegu, a termometry pokażą minus 20 stopni.

Najpierw spadnie śnieg, a później nadejdzie siarczysty mróz

Spływ mroźnej masy powietrza z północy Europy spowoduje duże spadki temperatury, która nocami może osiągnąć nawet do minus 20 stopni Celsjusza, zwłaszcza na północnym wschodzie i na krańcach południowych kraju.

Dodatkowo w nadchodzący weekend na południu kraju wystąpią opady śniegu, a także opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Zatem będzie ślisko i niebezpiecznie.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego na weekend 5-7 stycznia 2024

W dzień w piątek (5.01) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C na północnym wschodzie do 0°C na krańcach południowych. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, z kierunków zachodnich, pod wieczór z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę (5/6.01) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, nad ranem na południu regionu opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznące i powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C na północy do -1°C na krańcach południowych. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na północno-wschodni, okresami zmienny.

W dzień w sobotę (6.01) zachmurzenie całkowite, na północy przejaśnienia. Miejscami opady śniegu, w centrum i na południu regionu także deszczu ze śniegiem oraz deszczu, miejscami marznącego i powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -3°C na północy do 3°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północno-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7.01) zachmurzenie całkowite, na północy przejaśnienia. Opady śniegu, zwłaszcza w południowej połowie regionu. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do około 5 cm. Temperatura minimalna od -13°C na północy do -5°C na krańcach południowych. Miejscami ślisko! Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

W niedzielę (7.01) Zachmurzenie umiarkowane i duże. W centrum oraz na południu województwa, opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do około 10 cm. Temperatura minimalna od -13°C na północy do -9°C na południu. Temperatura maksymalna od -7°C do -5°C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni.

Pogoda na kolejne dni

W poniedziałek (8.01) zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna od -16°C na północy do -12°C na południu. Temperatura maksymalna od -9°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

We wtorek (9.01) zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -18°C do -15°C. Temperatura maksymalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół zachodni.

W środę (10.01) zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -9°C do -6°C. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W czwartek (11.01) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.