W weekend odbędą się aż dwa biegi. Utrudnienia i objazdy komunikacji miejskiej

7. PKO Półmaraton Solidarności
7. PKO Półmaraton Solidarności | materiały organizatora

W najbliższą sobotę zaplanowane zostały biegi uliczne na terenie Lublina. Będą zmiany w ruchu drogowym i objazdy komunikacji miejskiej.

Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

Utrudnienia w ruchu

Lublin: od godz. 7:00 do godz. 9:00 zamknięte będą ul. Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie. Dodatkowo nastąpi zawężenie do jednego pasa ruchu al. Unii Lubelskiej oraz zawężenie Al. Zygmuntowskich, z utrzymaniem ruchu jednokierunkowego, od al. Piłsudskiego w stronę ronda Lubelskiego Lipca ’80.

Na trasie biegu nastąpi przełączenie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach w tryb pracy „żółty puls”. Dla komunikacji miejskiej obowiązują objazdy. Szczegóły na stronie ztm.lublin.eu.

PKO Półmaraton Solidarności

PKO Półmaraton Solidarności to bieg, którego celem jest upamiętnienie wydarzeń z 1980 roku – „Lubelskiego Lipca”. Wówczas, przez zakłady pracy w Lublinie i okolicach przeszła fala strajków, które były wyrazem sprzeciwu społeczeństwa wobec sytuacji w komunistycznej Polsce.

Pół tysiąca zawodników będzie mogło zmierzyć się z wymagającą trasą między Świdnikiem a Lublinem o dystansie 21,097 km, a także dołączyć do akcji charytatywnej „biegnę dla Niny” organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego.

„Aby pomóc 2-letniej Ninie chorej na rdzeniowy zanik mięśni, wystarczy pobiec z przypiętą do koszulki kartką z napisem „biegnę dla Niny”. Kartki będą do odbioru w Biurze Zawodów” – mówi Jan Karwański, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Lublinie.

Uczestnicy wystartują ze Świdnika o godz. 9.00 w okolicy bramy głównej WSK PZL Świdnik. Meta znajduje się na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Biegaczy obowiązuje limit czasu 3 godziny.

Utrudnienia w ruchu

Świdnik: od godz. 8:50 w Świdniku: Strażacka, Szkolna , Lotników Polskich, Niepodległości, Kosynierów, Gen Maczka, Armii Krajowej, Kusocińskiego, Klonowa, Wyszyńskiego, Piasecka (droga serwisowa) dojazd do węzła S17 na wysokości Lotników Polskich i ul. Chmielnej. Utrudnienia potrwają do godz. 9:45

Świdnik: węzeł Świdnik S-17 Lotników Polskich – ulica Chmielna, droga serwisowa S17 ul. Piasecka w kierunku Lublina – Kalinówka. Utrudnienia potrwają w godz. 9:00 – 10:30.

Lublin: w godz. od 9:00 do godz. 12:00 zamknięte będą dla ruchu ulice Piasecka droga serwisowa S17, Kalinówka, J. Franczaka „Lalka”, Droga Męczenników Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie.

Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od godz. 9:30 do godz. 12:30. Na trasie biegu nastąpi przełączenie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach w tryb pracy „żółty puls”.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z całkowitym zamknięciem ruchu kołowego w granicach miasta Lublin za wyjątkiem komunikacji zbiorowej MPK Lublin na odcinku od ulicy Piaseckiej, Józefa Franczaka „Lalka”, Drodze Męczenników Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca ’80, aleje Zygmuntowskie, aleja Józefa Piłsudskiego zmianie ulegną rozkłady jazdy niektórych linii trolejbusowych i autobusowych. Szczegóły na stronie ztm.lublin.eu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.