W tej parafii ksiądz zdecydował o tradycyjnej kolędzie. „Zbiera pieniądze na remont ołtarza”

Wizyta duszpasterska w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP w Trzeszczanach

Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP w Trzeszczanach zdecydował, że w tym roku wizyta duszpasterska odbędzie się w tradycyjny sposób, lecz z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wizyta duszpasterska w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP w Trzeszczanach ma rozpocząć się w sobotę 9 stycznia i zakończyć we wtorek 19 stycznia.

„Wizyta duszpasterska w naszej parafii w tym roku będzie przebiegała w ścisłym reżimie sanitarnym. Prosimy, aby podczas spotkań w domach z kapłanami wszyscy przestrzegali dobrze już znanych zasad, tzn. maseczka, dezynfekcja i dystans. Wizyta w każdym domu będzie trwała do 10 minut” – czytamy na profilu Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP w Trzeszczanach.

Parafianie oburzeni decyzją proboszcza

„Ksiądz proboszcz Parafii w Trzeszczanach rozpoczyna wizytę duszpasterską, mimo kwarantanny narodowej. Mało tego, zażyczył sobie po 150 złotych od każdej rodziny, ponieważ musi wyremontować ołtarz. Parafianie są oburzeni!

To nie jest czas ani na wizyty domowe, ani na branie takiej kwoty, kiedy duża część ludzi straciła pracę w wyniku pandemii, która nadal trwa. Parafia obejmuje wsie – tutaj większość ludzi to osoby starsze. Sąsiad do sąsiada nie przychodzi w odwiedziny, ponieważ ludzie się po prostu boją. Ksiądz nie martwi się o zdrowie parafian. Liczą się jedynie pieniądze!” – czytamy w liście nadesłanym do naszej redakcji.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Ludzie w tym rejonie głupi są i nic poza tym. Tam zawsze księża na coś zbierają. I ciągle im mało . A jak ktoś próbuje powiedzieć ,,nie ” jest zaraz odpowiednio podsumowany i odsunięty lub usunięty ,jeśli jest mocno niewygodny. Na wsi panuje poza tym głupie przeświadczenie,że im bliżej księdza,to prestiż większy. Dla mnie to zwykle lizustwo,ale pleban potrafi to wykorzystać. Oj ,potrafi….Ale jak widać coraz więcej ludzi na oczy przegląda

 2. Nic dodać nic ująć. Ciekawe kiedy spottedlublin.pl wykupi wreszcie Orlen….

 3. Kwoty w tych rejonach były narzucane od lat i są narzucane nadal, nazywane niejednokrotnie ratami. Owszem dobrowolne, a później na ogłoszeniach wyczytywane z nazwiska kto ile dał. Wstyd. Może ktoś w końcu zrobi z tym porządek.

 4. Ludzie oburzeni, ale i tak pokornie przyjma batmata. O kant dupy takie oburzenie rozbić

 5. Nasz kosciół nasza sprawa!
  Parafianie NIE SĄ OBURZENI bo sami poprosiliśmy o kolędę.
  Spotted Lublin tego nie zrozumie bo do kosciola mu nie po drodze. Widać po blyskawicach na profilowyxh wsrod fanów:-D
  Co do samej koledy:
  Spotted pisze co ślina na jezyk przyniesie nie sprawdzając u źródła. Ludzie w tym rejonie wiedza co to jest odpowiedzialność za MÓJ kościół parafialny (nie należy do ksiedza bo budowali go mieszkancy) a to że ksiadz o niego dba to chwała mu za to. I nikt sie nie zaraża bo są maseczki dezynfekcja i dystans czego zabraklo na strajkach chyba nie?ksiadz nikomu kwot nie narzucał prosze nie kłamać. Ofiary byly są i będą dobrowolne. Amen.