W szpitalu w Lublinie zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Nowe przypadki w Polsce

pilne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

W oddziale zakaźnym SPSK1 w Lublinie zmarł 70-letni pacjent zarażony koronawirusem. To trzecia śmiertelna ofiara COVID-19 w województwie lubelskim.

W sobotę 28 marca 2020 r. na oddziale zakaźnym SPSK1 przy ul. Staszica w Lublinie zmarł 70-letni pacjent z infekcją COVID-19, w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Lublinie w ciężkim stanie, z szeregiem chorób współistniejących.

Nowe przypadki zakażenia w Polsce i woj. lubelskim

Potwierdzone przypadki dotyczą 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Potwierdzony wynik zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczy kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 85 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusemem w Polsce wynosi 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.