W środku nocy pakowali rowery do auta, co wzbudziło podejrzenie przejeżdżających policjantów

Policjanci odzyskali skradzione rowery
Policjanci odzyskali skradzione rowery | fot. KMP Lublin

Dwóch mężczyzn pakujących w środku nocy rowery do auta wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze uniemożliwili im ucieczkę. Jak się okazało, rowery pochodziły z kradzieży.

Próbowali wywieźć kradzione rowery z miasta

Do zatrzymania doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Lublina. Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie, podczas patrolu natrafili na dwóch mężczyzn, którzy wyprowadzali rowery z klatki schodowej i pakowali je do samochodu.

„Mężczyźni na widok funkcjonariusze próbowali uciec. By obezwładnić mężczyzn, funkcjonariusze musieli wybić szybę w aucie. Zatrzymani wpadli na gorącym uczynku kradzieży” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

50-latek oraz jego 30-letni syn trafili do policyjnej celi. Sprawcy usłyszeli łącznie po 4 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Ich łupem padło 6 rowerów o wartości 15 tysięcy złotych. 30-latek okazał się być osobą poszukiwaną.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.