W sobotę Marsz Równości. Na tych ulicach nie będzie można zaparkować auta

marsz równości lublin
II Marsz Równości w Lublinie | fot. Damian Gerhand

W sobotę ulicami Lublina przejdzie III Marsz Równości. W związku z planowanymi utrudnieniami na dwóch ulicach pojawi się tymczasowe oznakowanie informujące o zakazie parkowania.

Przeparkuj samochód przed Marszem Równości w Lublinie

W sobotę 23 października w Lublinie odbędzie się trzecia edycja Marszu Równości. Pochód ma wyruszyć o godz. 13 z Al. Racławickich (sprzed Centrum Spotkania Kultur) przez ulice Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego. Punktem docelowym ma być plac przed Galerią Labirynt na ul. Popiełuszki.

W związku z planowanym przemarszem jego uczestników mieszkańcy ulic Głębokiej i Sowińskiego muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami. W najbliższych dniach strażnicy miejscy będą zostawiać za wycieraczkami aut zaparkowanych na w/w ulicach karteczki z informacją o nieparkowaniu w tym miejscu.

Strażnicy jeszcze nie podali dokładnie, o które fragmenty ulic chodzi. Z naszych ustaleń wynika, że z parkowania wyłączone będą zatoki i miejsca parkingowe znajdujące się na ul. Głębokiej wzdłuż pawilonów znajdujących się bliżej skrzyżowania z ul. Narutowicza oraz na ul. Sowińskiego przed skrzyżowaniem z Al. Racławickimi.

Prawdopodobnie w piątek na tych ulicach pojawi się tymczasowe oznakowanie o zakazie parkowania. Kierowcy, którzy nie zastosują się do zaleceń, będą musieli się liczyć z odholowaniem auta na koszt właściciela pojazdu. Odholowanie auta w Lublinie kosztuje 170 złotych + 13 zł za każdą rozpoczętą dobę na parkingu.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło w 2019 roku, przed II Marszem Równości w Lublinie. W tamtym przypadku strażnicy musieli odholować dwa auta. Szczegóły w naszym artykule: Nie przeparkowali aut, więc strażnicy miejscy musieli je odholować

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.