Lublin: Nie przeparkowali aut, więc strażnicy miejscy musieli je odholować

DSC0349

Strażnicy miejscy przed sobotnim Marszem Równości w Lublinie odholowali dwa samochody, których właściciele nie zastosowali się do tymczasowego oznakowania i zaparkowali na trasie marszu.

Przypomnijmy, że Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Lublin przed sobotnim Marszem Równości zdecydowało o wyłączeniu z parkowania zatok i miejsc parkingowych na ul. Głębokiej wzdłuż pawilonów znajdujących się bliżej skrzyżowania z ul. Narutowicza oraz na ul. Sowińskiego przed skrzyżowaniem z Al. Racławickimi.

W związku z tym w czwartkowy wieczór strażnicy miejscy rozpoczęli akcję informacyjną, pozostawiając za wycieraczkami zaparkowanych w tych miejscach aut karteczki informujące o zakazie parkowania. Pisaliśmy o tym tutaj ? W sobotę ulicami Lublina przejdzie II Marsz Równości. Tutaj nie parkuj, mogą odholować auto

W piątek ustawiono przed wjazdami na parkingi odpowiednie oznakowania informujące o zakazie parkowania. Okolicznym mieszkańcom nie spodobał się ten fakt, ale informacja o odholowaniu auta na koszt właściciela ich przekonała, by jednak na czas planowanego przejścia Marszu Równości zaparkować auto w innym miejscu.

Mimo próby nie udało nam się dotrzeć do właścicieli dwóch aut, które były zaparkowane przy ul. Głębokiej. W sobotę przed samym Marszem Równości odholowaliśmy te pojazdy: pierwsze o godz. 9.30, a drugie o 11.30” – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Przypomnijmy, że odholowanie auta w Lublinie kosztuje 246 złotych + 35 zł za każdą rozpoczętą dobę na parkingu. Do dnia dzisiejszego żaden z właścicieli nie zgłosił się jeszcze po odholowane auto.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.