W poniedziałek przez województwo lubelskie przejdą gwałtowne burze

burza piorun wyładowanie atmosferyczne pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Synoptycy nie mają dobrych wieści na nadchodzące godziny. Późnym popołudniem oraz wieczorem należy spodziewać się gwałtownych burz, połączonych z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

W poniedziałek termometry w województwie lubelskim wskażą aż 32 stopnie Celsjusza. Późnym popołudniem i wieczorem synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki zapowiadają zmianę pogody. W regionie spodziewane są silne burze, którym będzie towarzyszył intensywny deszcz oraz silny wiatr. Nie jest wykluczony grad.

Ostrzeżenia przed burzami w województwie lubelskim

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia (skala trzystopniowa) przed burzami z opadami gradu dla powiatów: rycki, łukowski, lubartowski, radzyński, parczewski i bialski.

Według prognoz na tym terenie ma spaść około 30-50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Wiatr może osiągnąć prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Michał Folwarski z IMGW.

Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami zostało wydane dla powiatów: puławski, opolski, kraśnicki, lubelski, Lublin, świdnicki, łęczyński, krasnostawski, chełmski i włodawski.

Tutaj prognozuje się opady deszczu od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie może również spaść grad.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad” – prognozuje Michał Folwarski.

Ostrzeżenia obowiązują od godziny 18.00 do wtorkowego poranka do godz. 5.00.

082019.08.19 prognoza
Prognozowane burze na dzień 19.08.2019 | źródło: Polscy Łowcy Burz

Gdzie jest burza? Radar burz [19.08.2019]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.