W poniedziałek przez region przejdą burze z gradem. IMGW wydało żółte ostrzeżenie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które wystąpią w poniedziałek na terenie województwa lubelskiego.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane” – informuje Ilona Bazyluk z IMGW.

Żółte ostrzeżenie przed burzami z gradem w województwie lubelskim obowiązuje w poniedziałek 20 lipca od godz. 13.00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80 procent.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.