W niedzielę ulicami Lublina przejdzie „Marsz Żałobny Dla Praw Kobiet”

protest kobiet lublin
Protest kobiet w Lublinie | fot. użytkownik wykop.pl Cukrzyk2000

My obywatelki nie zgadzamy się na to, aby władza zabroniła nam samodzielnie decydować. Nie pozwolimy na piekło kobiet w naszym kraju. Wyjdziemy na poobiedni spacer, ubrane na czarno z czarną parasolką – zapowiada organizatorka niedzielnego „Marszu Żałobnego Dla Praw Kobiet” w Lublinie.

„Spotykamy się w niedzielę 25 października o godzinie 16:30 w Ogrodzie Saskim i ruszymy razem w kierunku Archikatedry Lubelskiej celem wyrażenia naszego żalu i gniewu. Dzięki partii rządzącej i Ordo luris Trybunał Konstytucyjny zaostrzył prawo aborcyjne. Tym samym skazał tysiące kobiet na cierpienie. Zgotował nam piekło” – czytamy w opisie wydarzenia.

Marsz Żałobny Dla Praw Kobiet w Lublinie

„Wyjdź z nami na przemarsz żałobny dla tysięcy osób, które będą cierpieć z powodu odebrania im przez polski rząd podstawowych praw. Weź ze sobą na znak protestu czarną parasolkę lub znicz. Weź ze sobą swojego męża/partnera/brata/ojca. Bezwzględnie spacerujemy w maseczkach, w grupach do 5 osób i z zachowaniem dystansu 2-3 metry” – zachęca organizatorka przemarszu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.