W niedzielę ulicami Lublina przejdzie marsz papieski. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II ulicami Lublina przejdzie pierwszy Papieski Marsz Wdzięczności. Przejście uczestników marszu papieskiego będzie wiązać się z czasowymi utrudnieniami w ruchu na trasie pochodu.

Marsz papieski w Lublinie. Jaka będzie jego trasa?

Według opisu wydarzenia zgłoszonego do urzędu miasta zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 przy kościele Świętej Rodziny, pod krzyżem papieskim, przy ul. Jana Pawła II 11. O godzinie 14:15 wierni wyruszą ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego – do kościoła akademickiego KUL przy ul. Radziszewskiego 7, gdzie o godzinie 15:30 zostanie odprawiona msza święta.

Według dokumentów złożonych w ratuszu zgromadzenie publiczne potrwa do godziny 16:00. Uczestnicy przejdą jezdnią wskazanych ulic. Będzie wiązało się to z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Przewidywana liczba uczestników marszu to 2 tys. osób. Organizatorem marszu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”.

Do udziału w marszu zachęcam sam Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik.

Niech liczny udział mieszkańców Lublina i archidiecezji w tym marszu będzie znakiem naszej wdzięczności za osobę i dzieło Świętego Jana Pawła II i wyrazem wierności Jego dziedzictwu. Papież Polak był, jest i pozostanie dla nas duchowym autorytetem, nauczycielem wiary i orędownikiem u Boga w niebie – pisze w komunikacie.

Powiązane: Ulicami Lublina przejdzie Papieski Marsz Wdzięczności. Wierni pójdą w obronie Jana Pawła II

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.