Ulicami Lublina przejdzie Papieski Marsz Wdzięczności. Wierni pójdą w obronie Jana Pawła II

Przez Lublin przejdzie marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II
Przez Lublin przejdzie marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II | fot. Adobe Stock

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II przez Lublin przejdzie Papieski Marsz Wdzięczności. Wierni ruszą z placu przy kościele pw. św. Rodziny przy ul. Jana Pawła II, na którym w 1987 r. gościł papież.

Papieski Marsz Wdzięczności w Lublinie

Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na haniebny atak na osobę świętego Papieża-Polaka. Jan Paweł II nie potrzebuje obrony, jego nauczanie, jego postawa broni się sama, my wyrażamy w marszu wdzięczność za osobę naszego wielkiego rodaka, przekazując jego dorobek kolejnemu pokoleniu – mówią organizatorzy Papieskiego Marszu Wdzięczności w Lublinie.

Za organizację marszu odpowiada NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni Lublin. W organizację marszu, wspólnie z lubelską „Solidarnością”, włączyła się Archidiecezja Lubelska, a także przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji naszego województwa, oraz reprezentanci samorządu i państwa. Organizują go w niedzielę 2 kwietnia, a więc w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym droga jest osoba św. Jana Pawła II i bliskie jest jego nauczanie, by wyrazić naszą wdzięczność za dar jego życia. Przyjdźcie w niedzielę z palmami, flagami, chorągiewkami papieskimi. Bądźmy razem tego dnia! – zachęcają organizatorzy.

Którędy przejdzie Marsz Papieski w Lublinie?

Trasa marszu została już zgłoszona do Urzędu Miasta Lublin. Zbiórka w niedzielę 2 kwietnia o godz. 14:00 na placu przy Krzyżu Papieskim w parafii św. Rodziny przy ul. Jana Pawła II. Uczestnicy przejdą trasą: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboka, Sowińskiego, Radziszewskiego i Łopacińskiego. Na godz. 15:30 zaplanowano mszę świętą w kościele akademickim KUL. Zakończenie marszu o godz. 17:00.

Przemarsz uczestników będzie wiązał się z czasowymi utrudnieniami w ruchu na ulicach Lublina.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.